سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۳ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۰۱۸
تعداد بازدید: ۹۷
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از تولید روزانه ۸۱۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در کشور خبر داد و گفت: ایران از لحاظ حجم انتقال گاز در جهان بی‌رقیب است.
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از تولید روزانه ۸۱۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در کشور خبر داد و گفت: ایران از لحاظ حجم انتقال گاز در جهان بی‌رقیب است.
مهدی جمشیدی‌دانا با بیان اینکه دیسپچینگ، مغز متفکر شرکت ملی گاز ایران است، گفت: زنجیره تامین گاز طبیعی شامل سه سطح اصلی تولید، انتقال و توزیع است که نیازمند هماهنگی لحظه‌ای و عملیاتی هستند و مدیریت، هماهنگی و راهبری این زنجیره عظیم به‌عهده مرکز دیسچینگ شرکت ملی گاز ایران است.
وی با اشاره به اینکه مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران شبکه عظیم گازرسانی در سراسر کشور را از درون مرکز مدیریت زیر نظر دارد و با وجود اطلاعاتی که در ثانیه به‌روز می‌شود، می‌تواند مسائل مربوط به توزیع و گازرسانی در همه نقاط کشور را کنترل کند، اظهار کرد: مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران میزان تولید و انتقال گاز در سراسر کشور را نیز کنترل می‌کند، بر این اساس، اکنون روزانه بیش از ۸۱۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی معادل بیش از ۵ میلیون بشکه نفت خام در کشور تولید، منتقل و توزیع می‌شود.
به گفته مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، کشور ما با در اختیار داشتن بیش از ۳۹ هزار کیلومتر خطوط لوله فشار قوی، ۸۲ ایستگاه تقویت فشار گاز، ۲۹۶ دستگاه توربوکمپرسور و دیگر تاسیسات گازی در خاورمیانه از لحاظ حجم تاسیسات بی‌نظیر است، همچنین شبکه انتقال گاز ایران از لحاظ حجم خطوط و تاسیسات در آسیا اول و در جهان چهارم است، ضمن آنکه ایران از لحاظ حجم انتقال گاز در جهان بی‌رقیب است.
منبع: شانا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت