سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۰ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۱۳۳
تعداد بازدید: ۱۰۱
سریلانکا که در حال حاضر تولید نفت ندارد، امیدوار است تولید نفت و گاز طبیعی را در سال ۲۰۲۳ آغاز کند.
سریلانکا که در حال حاضر تولید نفت ندارد، امیدوار است تولید نفت و گاز طبیعی را در سال ۲۰۲۳ آغاز کند.
 واجیرا داسانایاکه، مدیرکل دبیرخانه توسعه منابع نفت سریلانکا، اظهار کرد که این کشور مناقصه‌ای برای یک بلوک برگزار کرده و سه پیشنهاد برای اکتشاف و توسعه این بلوک که در منطقه مانار باسین واقع در سواحل شمال غربی قرار دارد، دریافت کرده است.
رویترز به نقل از این مقام دولتی نوشت: سریلانکا این بلوک را تا نوامبر امسال واگذار خواهد کرد. قطعا تا سال ۲۰۲۰ فعالیت این بلوک آغاز خواهد شد و انتظار می‌رود نخستین تولید هیدروکربن تا سال ۲۰۲۳ انجام بگیرد.
این بلوک پیش از این توسط Cairn India که زیرمجموعه شرکت Cairn Energy است، مورد اکتشاف قرار گرفته و در سال ۲۰۱۱ گاز طبیعی در منطقه مانار باسین کشف شده بود. دو سال بعد این شرکت پس از کشف گاز و میعانات در دو چاه از سه چاه حفاری شده، سرگرم برنامه‌ریزی فاز دوم عملیات حفاری اکتشافی بود اما به دلیل ریزش قیمت نفت در سال ۲۰۱۵ از این بلوک خارج شد.
دولت سریلانکا اعلام کرده که آمارهای لرزه نگاری نشان می‌دهد ممکن است بیش از یک میلیارد بشکه نفت در مانار باسین وجود داشته باشد.
دولت سریلانکا دو هفته پیش توافق اکتشافی دو ساله با شرکتهای توتال و اکوئینور برای بررسی پتانسیل هیدروکربن در آبهای این کشور امضا کرد.
تحت توافق اکتشاف قبلی، توتال ۵۰ هزار کیلومتر مربع از سواحل شرق سریلانکا را مورد بررسی قرار داد. توافق اکتشاف جدید سه مشارکت کننده شامل توتال، دولت سریلانکا و اکوئینور دارد.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت