سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۶ - ۰۶ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۱۴۲
تعداد بازدید: ۱۰۴
شرکت تجارت آرامکوی عربستان (ای‌تی‌سی) اولین محموله نفت سبک تگزاس غرب آمریکا (دابلیوتی‌ال) را به پالایشگاه هیوندای کره‌جنوبی فروخت.
شرکت تجارت آرامکوی عربستان (ای‌تی‌سی) اولین محموله نفت سبک تگزاس غرب آمریکا (دابلیوتی‌ال) را به پالایشگاه هیوندای کره‌جنوبی فروخت.
 چهار منبع اگاه خبر دادند شرکت تجارت آرامکوی عربستان (ای‌تی‌سی) اولین محموله نفت سبک تگزاس غرب آمریکا (دابلیوتی‌ال) را به پالایشگاه هیوندای کره‌جنوبی فروخت. این واحد از آرامکو در حال توسعه تجارت نفت آمریکا است تا حجم کل تجارت نفت خود را بالا ببرد.
ای‌تی‌سی به بخش مهمی در استراتژی شرکت آرامکوی سعودی برای گسترش فعالیت‌های پالایشگاهی و پتروشیمی این شرکت تبدیل شده است.
ای‌تی‌سی از سال گذشته انواع مختلف نفت آمریکا، نظیر نفت نیمه‌سنگین دابلیوتی‌آی، میعانات ایگل فورد و نفت شور مارس، را به پالایشگاه‌های کره‌جنوبی، ژاپن تایوان، تایلند و امارات حمل کرده است.  
حالا به گفته منابع آگاه، شرکت ای‌تی‌سی در ماه گذشته با حمل محموله‌ای ۱ میلیون بشکه‌ای از نوع دیگری از نفت خام آمریکا، یعنی نفت سبک دابلیوتی‌ال، تجارت نفت آمریکا را گسترش داده است. منابع آگاه می‌گویند قرار است این محوله در ماه اکتبر به پالایشگاه اویل‌بانک هیوندا، تحویل داده شود.  
طبق گفته‌های دو منبع آگاه، این اولین خرید نفت خام سبک آمریکا توسط این پالایشگاه است.  
آرامکوی عربستان، پیش از این ۱۷ درصد از سهام پالایشگاه اویل‌بانک، را که کوچکترین پالایشگاه کره‌جنوبی از لحاظ ظرفیت است، خریداری کرده بود. این دو شرکت همچنین قراردادی ۲۰ ساله امضا کردند که طی آن آرامکو از ژانویه ۲۰۲۰، روزانه ۲۵۰ هزار بشکه نفت به این پالایشگاه بفروشد.  
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت