سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۴ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۱۷۳
تعداد بازدید: ۱۱۳
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران خبر داد؛
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفت: تمهیداتی اندیشیده شده که تحت هر شرایطی، امسال فعالیت‌های اجرایی توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی آغاز شود.
معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفت: تمهیداتی اندیشیده شده که تحت هر شرایطی، امسال فعالیت‌های اجرایی توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی آغاز شود.
درحالی که ابهامات در مورد زمان‌کشی بیش از پیش شرکت CNPCI چین در تعیین تکلیف قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی ادامه دارد، امروز یک مقام مسئول، وعده جدیدی در خصوص آغاز فعالیت های اجرای این فاز مرزی میدان مشترک پارس جنوبی داد.
رضا دهقان، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با اشاره به تداوم مذاکرات با طرف چینی در قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی، گفت: تمهیداتی اندیشیده شده که تحت هر شرایطی، امسال فعالیت‌های اجرایی این طرح توسعه‌ای آغاز شود؛ حداکثر تا دو ماه آینده، می‌توان در این باره با قطعیت بیشتری سخن گفت.
وی ارائه اطلاعات بیشتر در این زمینه را به هفته‌های آینده موکول کرد و با بیان اینکه قابلیت‌های شرکت‌های ایرانی در شرایط کنونی با زمان آغاز توسعه پارس جنوبی قابل‌مقایسه نیست، افزود: بدون شک شرکت پتروپارس توانمندی لازم را برای اجرای فاز نخست این قرارداد دارد.
پس از آنکه شرکت توتال فرانسه با تکرار بدعهدی‌های گذشته خود، پروژه توسعه فاز 11 پارس جنوبی را ترک کرد و پس از آنکه بیش از یک سال، اجرای قرارداد توسعه فاز 11 پارس جنوبی معطل بدعهدی توتال فرانسه بوده، اکنون بیش از یک‌سال است که این قرارداد معطل بدعهدی و عدم تعیین تکلیف شرکت CNPC چین است.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت