سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۹ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۲۷۶
تعداد بازدید: ۹۳
وزیر نفت شایعه‌های مربوط به هپکو، افزایش گوگرد در بنزین و حمله سایبری به تأسیسات نفتی را تکذیب کرد و گفت: این اخبار را دروغگوها منتشر می‌کنند.
وزیر نفت شایعه‌های مربوط به هپکو، افزایش گوگرد در بنزین و حمله سایبری به تأسیسات نفتی را تکذیب کرد و گفت: این اخبار را دروغگوها منتشر می‌کنند.
 بیژن زنگنه امروز (یکشنبه، ۳۱ شهریورماه) پس از پایان آیین گشایش سیزدهمین نمایشگاه ایران پلاست، پاسخگوی پرسش‌های خبرنگاران شد.
وزیر نفت درباره ادعای جایگاه‌داران سوخت مبنی بر افزایش قیمت بنزین و دریافت مبلغی به عنوان حق‌الزحمه برای جایگاه‌داران از مردم گفت: قرار نیست روی قیمت عددی اضافه شود و قانون نیز چنین اجازه‌ای نداده است. برداشت آنها (جایگاه‌داران) درست نیست.
وی درباره تحریم‌ناپذیر شدن صنعت پتروشیمی با تاکید بر تقویت صنایع پایین‌دستی اظهار کرد: حتی اگر بخواهیم محصولات پایین‌دستی تولید کنیم برای ادامه کارمان نیاز داریم آنها را نیز صادر کنیم، بنابراین ارتباط بین‌المللی با همه کشورها ضروری است.
زنگنه درباره اینکه آیا درخواست از ایران برای خرید نفت پس از حمله به تاسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو افزایش یافته است، تاکید کرد: درباره تحریم صحبت نمی‌کنم.

استفاده از تجارب ریاست جمهوری در موضوع استارت‌آپ‌ها
وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که با توجه به نوپا بودن فعالیت شرکت‌های استارت‌آپ در صنعت نفت، آیا این احتمال وجود دارد که در آینده حیات اقتصادی این شرکت‌ها وابسته به حمایت‌های وزارت نفت باشد، اظهار کرد: هم‌اکنون ما از تجارب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دیگر شرکت‌های شتاب‌دهنده و استارت‌آپ‌ها استفاده کرده‌ایم و بدون شک کار تکروانه‌ای در این زمینه نخواهیم داشت.
وی با بیان این‌که شرکت‌های استارت‌آپ نباید به کمک‌های مالی معتاد شوند، به تجربه‌های مشابهی که در دنیا در این زمینه وجود دارد اشاره کرد و افزود: در دیگر کشورهای دنیا این کارها آغاز شده است و ما هم در حال استفاده از این تجربه‌ها هستیم، ما فقط در دوره جنینی (به دلیل نوپا بودنشان) از آنها حمایت می کنیم.
وزیر نفت افزود: البته حمایت‌ها و کمک‌های صورت گرفته از آنها مبتنی بر روش و رویه است.

گزارشی از محیط زیست دریافت نکردیم
زنگنه در پاسخ به این پرسش که گفته شده سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرده گوگرد بنزین افزایش یافته است، نیز گفت: من گزارشی از سازمان حفاظت محیط زیست در این باره دریافت نکرده‌ام، عده دیگری دارند این موضوع را اعلام می‌کنند.
وی با بیان اینکه امروز با آقای کلانتری (رئیس سازمان حفاظت محیط زیست) در این باره صحبت می‌کنم، ادامه داد: هر زمان که وضع وزارت نفت در افکار عمومی خوب می‌شود، عده‌ای شایعاتی پخش می‌کنند تا وزارت نفت را اذیت کنند. حالا ان شاءالله اینها را نیز خدا از آنها قبول کند.
وی درباره تیم‌داری ورزشی وزارت نفت نیز افزود: ما در وزارت نفت وظیفه تیم‌داری نداریم.

نمی‌دانم چرا عده‌ای دروغ می‌گویند
زنگنه درباره نگاه وزارت نفت به توسعه پتروپالایشگاه‌ها نیز با اشاره به تصویب قانونی در مجلس شورای اسلامی درباره توسعه پتروپالایشگاه‌ها، اظهار کرد: ما (وزارت نفت) آیین‌نامه اجرایی آن را زودتر از زمانی که متعهد بودیم، نوشتیم و دیروز به دولت ارسال کردیم، آنجا نیز تسهیلاتی را برای توسعه پتروپالایشگاه‌ها در نظر گرفته‌اند که دولت نیز برای راه‌اندازی آنها را کمک کند، ما نیز از آنها حمایت می‌کنیم.
وزیر نفت درباره مصوبه دیروز شورای اقتصاد درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی گفت: هنوز تصمیمی در این باره نهایی نشده است.
وی درباره شایعات اخیر هپکو اظهارکرد: عده‌ای دروغ‌هایی را می‌گویند و من هم نمی‌دانم، چرا این دروغ‌ها را می‌گویند و چه نیتی دارند؛ بالاخره دروغ خوب نیست، اگر دولت برای دروغ گفتن مالیات می‌گرفت، درآمد آن بیشتر از درآمدهای نفتی بود.
وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که آیا طی دو روز اخیر اتفاق خاصی در تاسیسات نفتی ایران رخ داده است و به تاسیسات نفتی ایران حمله سایبری شده است، افزود: این اخبار را دروغگوها منتشر می‌کنند، همه این خبرها دروغ است و ما آمادگی خوبی داریم.
منبع: شانا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت