سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۲۸۰
تعداد بازدید: ۱۳۴
شرکت نفتی دولتی آرامکو به پالایشگاه ژاپنی درباره تغییر احتمال برنامه تحویل نفت خام اطلاع داد و نگرانی‌ها نسبت به توانایی این کشور برای تامین نفت یک هفته پس از حملات صورت گرفته به تاسیساتش را برانگیخت.
شرکت نفتی دولتی آرامکو به پالایشگاه ژاپنی "جی ایکس تی جی نیپون اویل اند انرژی" درباره تغییر احتمال برنامه تحویل نفت خام اطلاع داد و نگرانی‌ها نسبت به توانایی این کشور برای تامین نفت یک هفته پس از حملات صورت گرفته به تاسیساتش را برانگیخت.
 روزنامه "نیک‌کی اشین ریویو" به نقل از مقامات "جی ایکس تی جی" نوشت: آرامکو قرار است از اکتبر به جای نفت سبک، نفت سنگین و مدیوم را به این شرکت تحویل دهد و دلیل تغییر گرید نفتی که به بزرگترین پالایشگاه ژاپن عرضه خواهد کرد را مشخص نکرده است.
مقامات این پالایشگاه ژاپنی تصور می‌کنند آرامکو به مدت زمان بیش‌تری از آنچه انتظار می‌رفت نیاز دارد تا تاسیسات آسیب دیده بر اثر حملات هوایی هفته گذشته را تعمیر کند. این تاسیسات کلیدی برای تولید نفت سبک مورد استفاده در تولید بنزین و سایر فرآورده‌های نفتی ضروری هستند.
حداقل سه ابرنفتکش حامل نفت عربستان به مقصد چین و هند در هفته جاری گریدهای نفتی سنگین به جای نفت سبک داشتند، در حالی که خریداران آسیایی بیش‌تری با تغییر نوع گرید نفت درخواستی در سپتامبر و اکتبر و تاخیر در زمان تحویل مواجه هستند.
حملات هوایی ۱۴ سپتامبر به تاسیسات ابقیق و خریص باعث آتش سوزی گسترده و صدمات شدیدی شد که تولید نفت عربستان سعودی را با متوقف کردن تولید ۵.۷ میلیون بشکه در روز، نصف کرد.
بر اساس گزارش رویترز، امین ناصر، مدیرعامل آرامکو روز شنبه در پیامی به کارمندان این شرکت گفت: آرامکو از حملات قوی‌تر از هر زمانی خارج شده است.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت