سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - ۱۳ مهر ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۳۶۰
تعداد بازدید: ۱۰۶
وزیر انرژی عربستان از ساعات اولیه بعد از حملات اخیر به تاسیسات آرامکو گفت که انصارالله مسؤولیت آن را به عهده گرفت.
وزیر انرژی عربستان از ساعات اولیه بعد از حملات اخیر به تاسیسات آرامکو گفت که انصارالله مسؤولیت آن را به عهده گرفت.
 به نقل از خبرگزای رسمی عربستان (واس)، عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان در همایش انرژی در مسکو اظهار کرد: ۷۲ ساعت اولیه بعد از حمله به دو تاسیسات پالایشگاهی بزرگ نفت عربستان در بقیق و خریص به منزله تمرینی برای من بود.
وزیر انرژی عربستان در اظهارنظری تازه خود گفت: ساعات اولیه حمله به تاسیسات پالایشگاهی آرامکو به نحوی به منزله تمرینی برای من بود، تا تاکید کنم در حال انجام ماموریت محول شده هستم.
بن سلمان، پسر پادشاه عربستان و وزیر انرژی این کشور اضافه کرد: اما اگر حمایت بخش‌های مختلف کشور از شخص ملک سلمان، پادشاه عربستان و خادم حرمین شریفین گرفته تا ولیعهد، بقیه همکارانم در نهادهای مختلف دولتی و شرکت آرامکو و نیز طرف‌های مرتبط با آن نظیر شرکت برق و ایستگاه‌های صنعتی و پالایشگاهی و کل ملت عربستان نبود نمی‌توانستم این ماموریت را به سرانجام برسانم.
وی تصریح کرد: آن هم زمانی که بیش از نیمی از انرژی تولیدی ما متضرر شده و پنج درصد از عرضه نفت‌مان به جهان خسارت دیده است و مهمتر از آن تلاش شد به وجهه تو به عنوان تولید کننده قابل اعتماد، امن و مستقل نفت خدشه وارد شود. طی ۷۲ ساعت اول تلاش کردیم اولین کاری که می‌کنیم بازگرداندن توانمندی‌هایمان، حفظ وجهه و آبرویمان باشد. ما به نحوی مسؤولیت داریم و ماموریت اصلی خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت ایفا می‌کنیم و در مدتی بسیار محدود موفق هم شدیم.
وزیر انرژی عربستان افزود: با تمام جدیت به همه می‌گوییم اگر ما را باور دارید، اتفاق خوبی است اگر ما را باور ندارید از شما می‌خواهیم به دیدار ما بیایید البته ما از تعدادی خبرنگار میزبانی کردیم، از تحلیل‌گران دعوت کردیم برآوردهای ما را بررسی کنند ما برای آنها شرایط سفر به هر منطقه آرامکو را فراهم کردیم، گروهی از شخصیت‌های مهم از کشورهایی به عربستان آمدند. سفیر ما امروز به من گفت، روز اول اعطای ویزای گردشگری شاهد استقبال گسترده‌ای بوده است. ما از سفر همه استقبال می‌کنیم که به منزله حمایت از محوریت ما و تعهدمان به کل جهان به خصوص در زمینه وفاداری‌مان به عرضه امن و قابل اعتماد نفت به جهان است.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت