سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۵ - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۴۴۵
تعداد بازدید: ۱۴۴
شرکت ملی نفتکش ایران، اخبار و فیلم‌های منتشر شده درخصوص ادامه نشت نفت از کشتی SABITI و ایجاد آلودگی زیست محیطی این کشتی را تکذیب کرد.
شرکت ملی نفتکش ایران، اخبار و فیلم‌های منتشر شده درخصوص ادامه نشت نفت از کشتی SABITI و ایجاد آلودگی زیست محیطی این کشتی را تکذیب کرد.
 این شرکت با اعلام توقف نشت نفت از کشتی حادثه دیده SABITI اعلام کرد: فیلم ها و تصاویر منتشر شده در خصوص نشت نفت از این کشتی مربوط به روز حادثه (جمعه، ۱۹ مهر) و ساعات پس از اصابت راکت به آن است.
شرکت ملی نفتکش ایران با اعلام اینکه نشت نفت از کشتی SABITI چند ساعت پس از حادثه، با تلاش و اقدامات فنی انجام شده از سوی پرسنل تلاشگر این کشتی، متوقف شد اضافه کرد: با اقدامات و تدابیر فنی اتخاذ شده و لیست (List) کشتی، حفره‌های ایجاد شده توسط اصابت راکت به سطح بالای آب منتقل شد و در نتیجه نشت نفت کاملا متوقف شد.
تصاویر و فیلم‌های موجود گویای توقف نشت نفت از کشتی است و برخلاف اخبار منتشره و ادعاهای مطرح شده، این کشتی نفتکش ظرف ۳ روز گذشته هیچ گونه نشت نفت و آلودگی زیست محیطی نداشته است.
کشتی SABITI در حال حاضر در وضع کاملا متعادل و ایمن از تنگه باب المندب عبور کرده و به زودی به آب‎های خلیج فارس وارد خواهد شد.
کشتی نفتکش SABITI روز جمعه ۱۹ مهرماه جاری در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان هدف اصابت دو راکت قرار گرفت که در اثر این حمله بدنه و دو مخزن این کشتی آسیب دید.
منبع: شانا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت