سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۹ - ۰۶ آذر ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۶۷۸
تعداد بازدید: ۱۲۵
متراژ حفاری چاه‌های نفت و گاز از ابتدای امسال تاکنون از سوی شرکت ملی حفاری ایران به ۱۱۱ هزار متر رسید.
متراژ حفاری چاه‌های نفت و گاز از ابتدای امسال تاکنون از سوی شرکت ملی حفاری ایران به ۱۱۱ هزار متر رسید.
به گزارش شرکت ملی حفاری ایران، محمد آل‌خمیس، معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری با بیان این مطلب اظهار کرد: در هشت ماه امسال عملیات حفاری ۸۱ حلقه چاه تکمیل شد و برای بهره‌برداری در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار گرفت که از این تعداد یک حلقه اکتشافی، ۲۵ حلقه توسعه‌ای، ۶ حلقه ارزیابی و ۴۹ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.
وی افزود: از مجموع چاه‌ها ۶۰ حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، ۹ حلقه در موقعیت شرکت نفت فلات قاره، ۹ حلقه در پروژه‌های توسعه‌ای شرکت مهندسی و توسعه نفت، دو حلقه به‌صورت پروژه‌ای و یک حلقه در قالب پروژه حفاری چاه‌های اکتشاف به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر شد.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری تصریح کرد: از ابتدای فروردین تا پایان آبان‌ماه امسال با تلاش‌های به‌عمل آمده و در نتیجه همکاری و هم‌افزایی با شرکت‌های متقاضی حفاری، هفت حلقه چاه به‌مدت ۷۷ روز زودتر از زمان تعیین‌شده از سوی کارفرما به پایان رسید.
آل‌خمیس با اشاره به برخورداری ناوگان شرکت ملی حفاری ایران از ۷۲ دستگاه حفاری خشکی و دریایی اظهار کرد: عملیات اجرایی پنج حلقه چاه در نفت‌شهر در موقعیت شرکت نفت مناطق مرکزی و هفت حلقه چاه در میدان نفتی گچساران در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب کلید خورد که اجرای آن طبق برنامه دنبال می‌شود.
منبع: شانا
برچسب ها: نفت گاز حفاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت