سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۱۲۶۳
تعداد بازدید: ۴۷
وزارت نفت اعلام کرد: زمینه تولید پایدار و مستمر روزانه ۷ میلیون مترمکعب گاز در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب فراهم است.
وزارت نفت اعلام کرد: زمینه تولید پایدار و مستمر روزانه ۷ میلیون مترمکعب گاز در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب فراهم است.
سعید ناصری‌پور، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به برودت هوا و هماهنگی‌های انجام‌شده با واحد عملیاتی تنگ بیجار و انجام تعمیرات لازم، تولید گاز در واحد بهره‌برداری تنگ بیجار و تأمین خوراک پالایشگاه گاز ایلام به‌منظور تزریق در شبکه سراسری تا پایان فصل زمستان تضمین شده است.
وی افزود: این شرکت آمادگی تأمین بخشی از گاز مصرفی کشور را دارد و می‌تواند به تعهدهای خود عمل کند و هم‌میهنان نیز با بهینه‌سازی و صرفه‌جویی در مصرف گاز، همکاران ما را در تأمین پایدار سوخت زمستانی یاری خواهند رساند.
مرکز بهره‌برداری تنگ‌بیجار و کمانکوه در فاصله ۷۰ کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. فاز نخست این مرکز در سال ۸۶ به بهره‌برداری رسید. ظرفیت این مرکز، فرآورش روزانه ۷ میلیون مترمکعب گاز است که پس از جمع‌آوری به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی از سوی یک خط لوله ۶ اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می‌شود.
منبع: مهر
برچسب ها: گاز تولید گاز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت