سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۵ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۱۲۸۸
تعداد بازدید: ۹۸
اوپک و متحدانش در نظر دارند به خاطر تاثیر شیوع ویروس کرونا بر تقاضای نفت، تولید نفت خود را ۵۰۰ هزار بشکه دیگر در روز کاهش دهند.
اوپک و متحدانش در نظر دارند به خاطر تاثیر شیوع ویروس کرونا بر تقاضای نفت، تولید نفت خود را ۵۰۰ هزار بشکه دیگر در روز کاهش دهند.
 اوپک و متحدانش در نظر دارند به خاطر تاثیر شیوع ویروس کرونا بر تقاضای نفت، تولید نفت خود را 500 هزار بشکه دیگر در روز کاهش دهند.
به گفته یکی از منابع اوپک، سازمان کشورهای تولید کننده نفت و متحدانش از جمله روسیه طی ائتلافی موسوم به اوپک+ تصمیم گرفته اند یک نشست در حد وزیران در چهاردهم و پانزدهم فوریه برگزار کنند. این نشست قرار بود در ماه مارس برگزار شود.
قیمت نفت 10 دلار در هر بشکه در سال جاری میلادی کاهش یافته که پایین تر از سطحی است که کشورهای اوپک برای متعادل کردن بودجه خود نیاز دارند. تحلیلگران و تاجران می‌گویند شیوع ویروس کرونا در چین می تواند تقاضای نفت را بیش از 250 هزار بشکه در روز در سه ماهه اول 2020 پایین بیاورد.
ایران که یکی از اعضای اوپک است، در روز دوشنبه اعلام کرد شیوع این ویروس به تقاضای نفت آسیب رسانده و خواستار تلاش برای متعادل کردن قیمت ها شد.
بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران گفت:« بازار نفت تحت فشار قرار دارد و قیمت نفت به زیر 60 دلار در هر بشکه رسیده است. باید برای متعادل کردن آن تلاش شود».
 وال استریت ژورنال گزارش داد یک گزینه دیگر کاهش موقت یک میلیون بشکه در روز از تولید نفت عربستان برای حمایت از بازار است.
روسیه در روز جمعه اعلام کرد آماده است اجلاس اوپک را زودتر و در ماه فوریه برگزار کند. این کشور بزرگترین تولیدکننده غیر اوپک است که با این گروه کار می کند، بنابراین تایید آن لازم است.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت