سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ - ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۱۳۷۷
تعداد بازدید: ۵۱
پتروشیمی شهید تندگویان با هدف ثبات تولید محصولات زنجیره پلی اتیلین ترفتالات سه تفاهم‌نامه همکاری با سازندگان ایرانی امضا کرد.
پتروشیمی شهید تندگویان با هدف ثبات تولید محصولات زنجیره پلی اتیلین ترفتالات سه تفاهم‌نامه همکاری با سازندگان ایرانی امضا کرد.
در حاشیه نمایشگاه تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پتروشیمی شهید تندگویان با هدف ثبات تولید محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات 3 تفاهمنامه همکاری با سازندگان ایرانی امضا کرد.
سید رضا قاسمی شهری مدیر عامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان در این خصوص گفت: هدف از همکاری و مشارکت با سازندگان و صنعتگران و شرکت‌های دانش‌بنیان، حفظ پایداری و ثبات تولید محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در کشور است.
قاسمی شهری افزود: تولید سالانه بالغ بر یک میلیون تن انواع محصولات زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات که در صنایع بسته‌بندی مواد غذایی، انواع بطری، نساجی و ... دارای کاربردهای فراوانی در کشور بوده، مشارکت با سازندگان داخلی برای تأمین کالا و تجهیزات از نان شب هم واجب‌تر است و افزایش همکاری‌ها به شرایط تحریم ربطی ندارد و همواره به عنوان یک سیاست و برنامه کلیدی در دستور کار ما قرار دارد.
وی ادامه داد: اولین توافق انجام شده با یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی به منظور طراحی و ساخت دکانترهای عمودی واحد PTE2 بوده که با ساخت این تجهیز ضمن توقف واردات تجهیزات از ژاپن به طور متوسط سالانه 100 هزار یورو صرفه‌جویی ارزی حاصل خواهد شد.
مدیر عامل شرکت پتروشیمی شهید تندگویان با بیان اینکه پیش از این با این شرکت دانش‌بنیان همکاری به منظور طراحی و بومی‌سازی پمپ‌های سانداین پتروشیمی شهید تندگویان انجام شده بود گفت: این شرکت با طراحی و ساخت پمپ‌ها، زمینه صرفه‌جویی 100 هزار یورویی برای این زنجیره تولید محصولات پلی‌اتیلن ترفتالات فراهم کرده بود.
وی ادامه داد: همچنین در زمینه ساخت سانتریفیوژ افقی واحد CF با پتروشیمی شهید تندگویان سابقه همکاری داشته که این همکاری ضمن بی‌نیازی از واردات تجهیزات مشابه از کشورهای اروپایی، صرفه‌جویی سالانه حدود 50 هزار یورو به ارمغان آورده است.
قاسمی شهری امضای سومین تفاهمنامه با یک شرکت ایرانی را با هدف بومی‌سازی قطعات کنترل ولوهای مجتمع پتروشیمی شهید تندگویان اعلام کرد و گفت: این شرکت ایرانی نیز از گذشته در این مجتمع فعال بوده و در زمینه ساخت کنترل ولوها که پیش از آن از ژاپن و کشورهای اروپایی وارد می‌شده صرفه‌جویی ارزی 40 هزار یورویی برای کشور حاصل کرده است.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت