سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۱۴۴۹
تعداد بازدید: ۵۹
وزیر انرژی عربستان گفت اطمینان دارد که اوپک و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس به شکل مسئولانه‌‌ای به شیوع ویروس کرونا پاسخ خواهند داد.
وزیر انرژی عربستان گفت اطمینان دارد که اوپک و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس به شکل مسئولانه‌‌ای به شیوع ویروس کرونا پاسخ خواهند داد.
 وزیر انرژی عربستان گفت اطمینان دارد که اوپک و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس به شکل مسئولانه ای به شیوع ویروس کرونا پاسخ خواهند داد.
وی افزود، عربستان و روسیه به تعامل در خصوص سیاست نفتی ادامه می دهند. عربستان از پیشنهاد کاهش بیشتر تولید نفت حمایت کرده، اما روسیه هنوز موضع نهایی خود در این زمینه را اعلام نکرده است.
عبدالعزیز بن سلمان گفت، وی همچنان در حال رایزنی با مسکو است و به شراکت ریاض با بقیه گروه اوپک پلاس اطمینان دارد. «ایده های ما تمام نشده و ما تلفن هایمان را قطع نکرده ایم. همواره راه خوبی برای برقراری ارتباط از طریق تماس های تماس های کنفرانسی وجود دارد.»
وی همچنین در خصوص تأثیر ویروس کرونا بر ایران گفت، اعضای اوپک پلاس نباید در مورد ویروس از خود راضی باشند، اما من اطمینان دارم که همه اعضای اوپک پلاس تولید کنندگانی مسئولیت پذیر و پاسخگو هستند.
سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات هم گفت: «البته که ویروس تأثیرگذار بوده و ما در حال ارزیابی هستیم اما ما در نشست بعدی هرآنچه در توان داریم انجام خواهیم داد تا با این وضعیت مقابله کنیم.»
امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکوی عربستان هم گفت، انتظار دارد ویروس کرونا تأثیر کوتاه مدتی بر تقاضای نفت بگذارد و مصرف در نیمه دوم سال مجدداً افزایش یابد. «ما فکر می کنیم این وضعیت کوتاه مدت است و من اطمینان دارم که در نیمه دوم سال بخش تقاضا به ویژه از جانب چین بهبود خواهد یافت.»
مدیرعامل شرکت ملی نفت ابوظبی هم تأثیر ویروس کرونا بر بازار نفت را موقتی توصیف کرد.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت