سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۹ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۱۴۸۰
تعداد بازدید: ۷۱
قائم‌مقام فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس‌جنوبی از برداشت و ارسال گاز آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس‌جنوبی به پالایشگاه خشکی این طرح خبر داد.
قائم‌مقام فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس‌جنوبی از برداشت و ارسال گاز آخرین سکوی فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس‌جنوبی به پالایشگاه خشکی این طرح خبر داد.
 علی‌اصغر صادقی، قائم‌مقام فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی با اعلام ظرفیت برداشت روزانه 14.2 میلیون مترمکعب گاز از سکوی 24B گفت: با بهره‌برداری از این سکو، ظرفیت برداشت گاز غنی از بخش فراساحل فازهای 22 تا 24 پارس جنوبی به 56 میلیون مترمکعب در روز معادل میزان تعیین‌شده اسمی در این طرح رسید.
صادقی با بیان اینکه سکوی 24B، پیش از این (21 بهمن ماه)، پس از باز شدن چاه‌ها عملیاتی شد و به‌طور کامل در شرایط برداشت گاز غنی قرار داشت، تصریح کرد: با توجه به اینکه آغاز تولید از سکوی 24B، نیازمند توقف تولید کوتاه‌مدت سکوی اصلی٢٣ بود، نسبت به نرمال‌سازی مسیر گاز از سکوی فرعی 24B اقدام شد و این سکوی اقماری (یکشنبه، 11 اسفندماه) به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: با عملیاتی شدن آخرین سکوی گازی فازهای 22 تا 24، کل زنجیره تولید این طرح در بخش فراساحل و پالایشگاه خشکی تکمیل شد.
صادقی با اشاره به اینکه پالایشگاه فازهای 22 تا 24 اکنون در حال دریافت گاز ترش از چهار سکوی تولیدی از طریق دو رشته خط لوله 32 اینچ مرتبط با سکوهای اصلی است، گفت: به این ترتیب مجموعه‌های فرآیندی پالایشگاه، از توان شیرین‌سازی روزانه بیش از 50 میلیون مترمکعب گاز، 75 هزار بشکه میعانات گازی، 400 تن گوگرد و سالانه یک میلیون تن اتان و یک میلیون تن گاز مایع (LPG) برخوردارند.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت