سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۱ - ۲۲ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۱۵۳۹
تعداد بازدید: ۴۳
قیمت نفت روز پنج شنبه در پی تصمیم آمریکا برای ممنوعیت سفر از اروپا به این کشور و اعلام همه گیری ویروس کرونا از سوی سازمان جهانی بهداشت، دوباره ریزش کرد.
قیمت نفت روز پنج شنبه در پی تصمیم آمریکا برای ممنوعیت سفر از اروپا به این کشور و اعلام همه گیری ویروس کرونا از سوی سازمان جهانی بهداشت، دوباره ریزش کرد.
 بهای معاملات آتی نفت برنت یک دلار و ۹۱ سنت معادل ۵.۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۳۳ دلار و ۸۸ سنت در هر بشکه رسید.
بهای معاملات نفت آمریکا یک دلار و ۷۴ سنت معادل ۵.۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۳۱ دلار و ۲۴ سنت رسید.
شاخصهای قیمت نفت از رکورد بالای خود در ژانویه حدود ۵۰ درصد افت کرده اند. سقوط شاخصهای قیمت نفت همسو با ریزش بازارهای سهام جهانی در واکنش به تصمیم دولت آمریکا برای توقف سفر از اروپا به این کشور به مدت ۳۰ روز به منظور مهار شیوع ویروس کرونا روی داد. این ممنوعیت سفر که شامل انگلیس نمی شود، به ایرلاینهای آمریکایی به شدت ضربه خواهد زد.
این اقدام به معنای کاهش بیشتر تقاضا برای سوخت جت و سایر سوختها در بازار نفت است که در حال حاضر هم با افت شدید تقاضا مواجه است. نگرانی بازارها با تهدید سیل عرضه ارزان از سوی عربستان سعودی که پس از اختلاف با روسیه، اعلام کرده است تولید نفت خود را به رکورد بالایی افزایش خواهد داد، تشدید شده است.
امارات متحده عربی با تبعیت از تصمیم عربستان سعودی، روز گذشته اعلام کرد تولید نفت خود را افزایش خواهد داد. شرکت ملی نفت امارات (ادنوک) قصد دارد فروش نفت خود را از ماه میلادی آینده به بیش از چهار میلیون بشکه در روز افزایش دهد و رشد ظرفیت تولید خود به پنج میلیون بشکه در روز را تسریع کند.
بر اساس گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا و اوپک به دلیل شیوع ویروس کرونا، پیش بینی خود از رشد تقاضا برای نفت را مورد تجدیدنظر قرار داده و کاهش داده اند. با این حال آمار هفتگی ذخایر آمریکا تاثیر اندکی از ویروس کرونا را نشان داد. ذخایر نفت این کشور در هفته گذشته ۷.۷ میلیون بشکه رشد کرده اما سطح ذخایر بنزین و دیزل به شدت کاهش پیدا کرده است.
در این بین، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه اظهار کرد نشست کمیته فنی اوپک پلاس احتمالا از طریق کنفرانس ویدیویی برگزار خواهد شد. توافق اوپک پلاس برای محدودیت عرضه ۱.۷ میلیون بشکه در روز نفت در پایان مارس منقضی می شود و روسیه اعلام کرده است در صورت وجود ضرورت برای اقدامات مشترک در آینده، کانالهای تماس با متحدان خود را حفظ خواهد کرد.
منیع: ایسنا
برچسب ها: نفت قیمت نفت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت