سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۷ - ۲۵ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۱۵۵۶
تعداد بازدید: ۴۴
شرکت گازپروم نفت روسیه اعلام کرد گفت‌وگویی درباره بازگشت به توافق کاهش تولید اوپک نشده است و امکان افزایش تولید این کشور وجود دارد.
شرکت گازپروم نفت روسیه اعلام کرد گفت‌وگویی درباره بازگشت به توافق کاهش تولید اوپک نشده است و امکان افزایش تولید این کشور وجود دارد.
 گازپروم‌نفت، یکی از شرکت‌های بزرگ نفتی روسیه اعلام کرد: در نشست روز پنجشنبه (۲۲ اسفندماه) تولیدکنندگان نفت روسیه با وزیر انرژی این کشور، صحبتی درباره بازگشت به توافق کاهش عرضه تولیدکنندگان عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نشد.
وی افزود: گازپروم‌نفت در حال آماده شدن برای افزایش تولید از ماه آوریل است.
قیمت نفت پس از شکست مذاکرات تعمیق کاهش تولید هفته گذشته اوپک، روسیه و دیگر تولیدکنندگان نفت سقوط کرد.
عربستان سعودی و امارات متحده عربی، هر دو عضو اوپک، برنامه‌هایی را برای افزایش سطح تولید اعلام کرده‌اند.
الکساندر دیوکوف، مدیرعامل گازپروم‌نفت، به خبرنگاران گفت: او و نمایندگان دیگر تولیدکنندگان بزرگ نفت روز پنجشنبه (۲۲ اسفندماه) با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه دیدار کردند، اما درباره بازگشت به توافق اوپک و متحدانش موسوم به «اوپک پلاس» صحبتی به میان نیامد.
وی افزود: حتی اگر توافق جدیدی هم با اوپک رخ می‌داد، با توجه به عوامل موجود در بازار، شیوع ویروس کرونا و خطر وقوع رکود اقتصادی، قیمت نفت باز هم به ۳۵ دلار برای هر بشکه می‌رسید.
مدیرعامل گازپروم‌نفت تصریح کرد: گازپروم‌نفت ترجیح می‌داد که توافق پیشین اوپک‌پلاس برقرار بود، اما این شرکت برای شکست مذاکرات و قیمت پایین‌تر نفت نیز آماده شده بود. 
دیوکوف گفت: شرکت گازپروم‌نفت اکنون قصد دارد تولید خود را از یکم آوریل روزانه ۴۰ تا ۵۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد.
منبع: شانا
برچسب ها: نفت روسیه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت