سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۱۸۹۱
تعداد بازدید: ۱۱۹
دولت عربستان سعودی اعلام کرد که اقدامات ریاضت اقتصادی خود را برای مقابله با بحران مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت خام آغاز کرده است.
دولت عربستان سعودی اعلام کرد که اقدامات ریاضت اقتصادی خود را برای مقابله با بحران مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت خام آغاز کرده است.
دولت عربستان سعودی اعلام کرد که اقدامات ریاضت اقتصادی خود را برای مقابله با بحران مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت نفت خام آغاز کرده است، که شامل سه برابر کردن مالیات بر ارزش افزوده و کاهش حقوق و مزایای کارکنان دولت می شود.
به گفته رسانه دولتی عربستان، این اقدامات انجام شده برای جمع آوری درآمد و همچنین کاهش هزینه ها، در حدود 100 میلیارد ریال عربستان (26.6 میلیارد دلار) ارزش گذاری شده است.
محمد الجادهان، وزیر دارایی عربستان سعودی، در بیانیه‌ای اعلام کرد: اگرچه اقدامات اتخاذ شده امروز ممکن است دردناک باشد، اما برای محافظت از ثبات مالی و اقتصادی در کوتاه مدت و بلند مدت ضروری و مفید است.
بزرگترین صادرکننده نفت جهان که در حال حاضر برای مهار شیوع ویروس کرونا تحت قرنطینه شدید قرار دارد، برای کمک به توازن بازار این کشور با یک بحران همزمان دیگر که ناشی از سقوط قیمت نفت و کاهش تولید جهانی است، روبرو شده است.
بنا بر این گزارش، نفت خام برنت بیش از 50 درصد در ماه مارس سقوط کرد، و این امر منجر به کاهش بی‌سابقه 27 میلیارد دلاری ذخایر ارزی بانک مرکزی عربستان در یک ماه شد.
مالیات بر ارزش افزوده در این کشور که از سال 2018 تا کنون 5 درصد بوده است، از اول ژوئیه به 15 درصد افزایش می یابد.
با شروع ماه ژوئن، دولت عربستان همچنین مزایای ماهیانه‌ای که به کارمندان دولت پرداخت می شود را قطع خواهد کرد. این کمک هزینه‌ها در سال 2018 پس از شکایت شهروندان در مورد تأثیر مالی اقدامات ریاضتی انجام شده بعد از سقوط قیمت نفت اعطا شده بود.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت