سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۵ - ۰۷ تير ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۲۲۰۱
تعداد بازدید: ۱۵۶۶
دبیرکل اوپک اعلام کرد که بدترین روزهای بازارهای نفت پایان یافته است.
دبیرکل اوپک اعلام کرد که بدترین روزهای بازارهای نفت پایان یافته است.
محمد سانوسی بارکیندو روز چهارشنبه (چهارم تیرماه) با اشاره به سقوط تاریخی قیمت‌ها در نیمه اول سال ۲۰۲۰ و قدردانی از تلاش‌های سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به اوپک پلاس گفت: اکنون بازارهای نفت در مسیر بهبودی برای نیمه دوم سال قرار دارند. 
بارکیندو در گفتمان انرژی ادیپک اظهار کرد: همان‌طور که می‌بینیم کشورها در حال کاهش محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا هستند و شاهد بازگشت تقاضا خواهیم بود.
وی افزود: با خوش‌بینی و البته احتیاط می‌گویم که بدترین دوران به پایان رسیده است و با آغاز برداشت از ذخیره‌سازی‌ها، بهبود بازار در نیمه دوم امسال با سرعت تمام حاصل خواهد شد.
دبیرکل اوپک با اشاره به تضعیف تقاضای بازارهای نفت به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: تقاضا ۲۰ تا ۲۴ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.
بارکیندو تصریح کرد: با وجود این، امیدوارم تا پایان امسال شاهد برقراری حدی از ثبات در بازارهای نفت باشیم و پس از آن می‌توانیم در مرحله بعد به حفظ ثبات بپردازیم.
وی گفت: با پیش‌بینی کاهش سرمایه‌گذاری‌های انرژی تا ۲۰ درصد یا یک تریلیون و ۵۰۰ میلیون دلار، باید اطمینان یافت که سرمایه‌ها به بخش انرژی باز خواهند گشت تا بتوانیم از وقوع بحران انرژی جلوگیری کنیم.
دبیرکل اوپک اظهار کرد: کمبود سرمایه‌گذاری در انرژی امروز، بذر بحران انرژی دیگری را در میان‌مدت و بلندمدت می‌پاشد. این کمبود به نفع اقتصاد جهانی نخواهد بود. 
منبع: شانا
برچسب ها: نفت دبیرکل اوپک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت