سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۲۰:۱۳ - ۱۴ آبان ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۳۸۲۶
تعداد بازدید: ۱۱۰۵
رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد که صرفه اقتصادی حاصل از توانمندی شرکت های داخلی برای بومی سازی قطعات و تجهیزات در این مجموعه ۲۵۰ میلیارد ریال است.
رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد که صرفه اقتصادی حاصل از توانمندی شرکتهای داخلی برای بومیسازی قطعات و تجهیزات در این مجموعه ۲۵۰ میلیارد ریال است.
به نقل از شرکت ملی گاز ایران، محمود بالنده درباره اقدام های انجام شده در زمینه خودکفایی اقلام و تجهیزات ابزار دقیق گفت: بومی سازی، به دست آوردن دانش فنی و ساخت داخل بیش از ۱۱۷ نوع مختلف کارت الکترونیکی مربوط به سامانه های کنترل صنعتی با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان و حمایت مجتمع گاز پارس جنوبی انجام شده است.
وی بومی سازی، به دست آوردن دانش فنی و ساخت داخل ۱۸۹ نوع مختلف از تجهیزات و ادوات ابزار دقیق با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان را ز دیگر دستاوردها در این زمینه برشمرد و اظهار کرد: رقم حاصل از صرفه اقتصادی این موارد بیش از ۱۸۰ میلیارد ریال است.
از سال ۹۳ تا ۹۸ و بهدلیل تفاوت قیمت داخل و خارج در آینده نیز صرفه اقتصادی تولید این تجهیزات بیشتر میشود.
به گفته رئیس تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی، رقم صرفه جویی حاصل از ساخت داخل در حالی به این مقدار رسیده که افزون بر ساخته شدن این تجهیزات با قیمت پانتر از خرید خارج، دانش فنی آنها نیز دریافت شده است.
بالنده افزود: بومی سازی و به دست آوردن دانش فنی ساخت داخل برای یک هزار و ۳۳۰ نوع مختلف از تجهیزات و قطعات مکانیکی مجتمع که معادل ۳۱ هزار و ۷۸۲ قلم قطعه بوده نیز در سال های اخیر انجام شده و نزدیک به ۲۵۰ میلیارد ریال صرفه اقتصادی حاصل از توانمندی شرکتهای داخلی برای بومی سازی قطعات و تجهیزات است.
طبق توضیحات وی، بومی سازی و به دست آوردن دانش فنی و ساخت الکتروموتورهای ولتاژ متوسط ضد انفجار و دریافت گواهینامه ضدانفجاری با استفاده از توان شرکت داخلی و با صرف هزینه پانتر از نمونه خارجی، بومیسازی و به دست آوردن دانش فنی بیش از ۱۴ نوع مختلف کارت الکترونیکی مربوط به تجهیزات برقی، بومی سازی و به دست آوردن دانش فنی بیش از هفت نوع مختلف از تجهیزات و قطعات برقی رقم صرفه جویی قابل توجهی است و با خریدهای بعدی افزایش نیز می یابد.
منبع:شانا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت