سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۰ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۴۸۴۲
تعداد بازدید: ۸۳۴
شرکت پایانه‌های نفتی ایران با دو شرکت دانش‌بنیان داخلی به‌منظور تکیه بر توانمندی سازندگان داخلی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

شرکت پایانه‌های نفتی ایران با دو شرکت دانش‌بنیان داخلی به‌منظور تکیه بر توانمندی سازندگان داخلی تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.
 این دو تفاهم‌نامه در زمینه طراحی و ساخت کارت‌های الکترونیکی کنترل و راهبری شناورهای عملیاتی و نیز انجام مطالعات پژوهشی و عملیات اجرایی پاکسازی لجن و پسماندهای نفتی، در حاشیه آخرین روز برگزاری بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امضا شد.
عباس اسدروز، مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در این زمینه گفت: تفاهم‌نامه‌ای را که برای ساخت کارت‌های الکترونیک سیستم‌های کنترل و راهبری شناورهای عملیاتی با شرکتی ایرانی امضا کردیم، در صورت موفقیت، برای نخستین بار در کشور ساخته می‌شود و با تأمین و ساخت داخل تجهیزات راهبردی کنترل و راهبری یدک‌کش‌ها، به بهینه کردن عملیات در این شرکت کمک خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران همچنین به تفاهم‌نامه انجام مطالعات پژوهشی و عملیات اجرایی پاکسازی لجن و پسماندهای نفتی در محوطه پیرامونی کچمنت غربی جزیره خارک اشاره کرد و گفت: پسماندهای نفتی نتیجه استفاده از نفت و فرآورده‌های آن است و چنانچه مدیریت مناسب و اصولی بر پسماندها صورت نگیرد و با روش‌های نوین و علمی روز دفع نشوند، بعضاً مخاطرات بسیار زیاد و تهدیدات زیست محیطی خواهند داشت که با وجود آلاینده‌های پایه هیدروکربور به‌سختی تجزیه می‌شوند و در محیط زیست باقی می‌مانند.
منبع: شانا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت