سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۰۶:۵۴ - ۲۹ اسفند ۱۳۹۵
کد خبر: ۱۵۴
تعداد بازدید: ۲۹۵
مگاپروژه دانش‎بنیان نفت در مسیر اجر
قراردادهای پژوهشی پایین دست صنعت نفت با اخذ مصوبه‎های هیئت مدیره سه شرکت‎ اصلی وزارت نفت، برای اجرا به دانشگاه‎ها و مراکز تحقیقاتی طرف قرارداد ابلاغ شد.


قراردادهای پژوهشی پایین دست صنعت نفت با اخذ مصوبه‎های هیئت مدیره سه شرکت‎ اصلی وزارت نفت، برای اجرا به دانشگاه‎ها و مراکز تحقیقاتی طرف قرارداد ابلاغ شد.

با تاکید وزیر نفت، پیگیری معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت و تلاش همه دست‎اندرکاران، مگاپروژه دانش بنیان صنعت نفت در حوزه پایین دست در مسیر اجرا قرار گرفته است و قراردادهای پژوهشی در مجموع به ارزش ٧٢٠ میلیارد تومان به دانشگاه‎ها و مراکز تحقیقاتی ابلاغ شد.

حمید آلادپوش، سرپرست اداره کل امور فناوری معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت این خبر را اعلام کرد و افزود: ١٢ قرارداد پژوهشی حوزه پایین دست صنعت نفت که با هدف ایجاد انستیتوهای تحقیقاتی و همچنین انتقال، توسعه و بومی سازی دانش فنی فرآیندهای اولویت‎دار در این حوزه، نهم اسفندماه امسال امضا شد، به طور ویژه در دستور کار هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران قرار گرفت و پس از بررسی کامل قراردادها از جنبه های مختلف اجرایی، مصوبه‎های لازم برای تعیین منابع بودجه، روش و سازمان اجرای کار اخذ و فاز یک ١٢ قرارداد برای اجرا به دانشگاه ها ابلاغ شد.

وی گفت: در فاز یک قراردادها که ٦ ماه برای اجرای آن زمان تعیین شده است، برنامه جامع تحقیقاتی، نقشه راه فناوری، غربال‌گری، بررسی و انتخاب مشاوران همکار داخلی و خارجی، بررسی و تدقیق شرح خدمات بروندادهای فناورانه و زمانبندی تحویل آنها انجام می شود.

آلادپوش ادامه داد: با توجه به حجم و اندازه این قراردادهای پژوهشی، مقرر شده است ضمن تسریع در پیش پرداخت اولیه برای آغاز زودهنگام کار (Early Work)  توسط دانشگاه‎ها، بر ضرورت ایجاد سازمان پروژه ای و تعیین مجری مشخص در سازمان کارفرما همراه با انتخاب متدولوژی مدیریت پروژه مناسب با رویه‎های جاری و مصوب هر یک از شرکت ها تاکید شد.

شانا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت