سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۹ - ۱۲ مهر ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۷۲۹۰
تعداد بازدید: ۹۷
قطر برای چهار کشتی حمل گاز طبیعی مایع (LNG) به ارزش بیش از ۲.۸ میلیارد ریال (۷۶۲ میلیون دلار) به یک کشتی سازی چینی سفارش داد.
قطر برای چهار کشتی حمل گاز طبیعی مایع (LNG) به ارزش بیش از ۲.۸ میلیارد ریال (۷۶۲ میلیون دلار) به یک کشتی سازی چینی سفارش داد.
شرکت انرژی دولتی قطر پترولیوم اعلام کرد این کشتیها توسط گروه کشتی سازی هودونگ ژونگوآ که زیرمجموعه شرکت کشتی سازی دولتی چین است، ساخته خواهند شد.
برای نخستین بار است که قطر پترولیوم ساخت کشتیهای حمل LNG را به چین سفارش می دهد. این کشتیها نخستین کشتیهایی هستند که برای پروژه توسعه میدان گازی نورث فیلد سفارش داده می شوند. تحت پروژه ۳۰ میلیارد دلاری، ظرفیت تولید این میدان بیش از ۵۰ درصد افزایش پیدا می کند.
تقاضا برای LNG که قطر بزرگترین صادرکننده آن در جهان است، در دهه های آینده رشد قوی پیدا خواهد کرد زیرا کشورها در حال کاهش استفاده از سوختهای فسیلی کمتری مانند زغال سنگ و نفت هستند.
بر اساس گزارش بلومبرگ، بازار جهانی LNG در هفته های اخیر به دلیل کمبود گاز و زغال سنگ در بخشهایی از اروپا و آسیا به میزان قابل توجهی با کمبود عرضه روبرو شده است. سعد الکعبی، وزیر انرژی قطر ماه گذشته گفته بود تقاضا عظیم است و ما نمی توانیم پاسخگوی همه باشیم.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت