سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۳ - ۱۸ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر: ۲۸۲۰
تعداد بازدید: ۶۳
صادرات نفت اوپک در ماه اوت به ۲۵.۱۹ میلیون بشکه در روز رسیده که پایین ترین رقم از ماه آوریل تاکنون بوده است.

صادرات نفت اوپک در ماه اوت به ۲۵.۱۹ میلیون بشکه در روز رسیده که پایین ترین رقم از ماه آوریل تاکنون بوده است.

تحقیقات موسسه تامسون رویترز نشان می‌دهد، میزان صادرات نفت اوپک در ماه اوت به 25.19 میلیون بشکه در روز رسیده که پایین ترین رقم از ماه آوریل تاکنون بوده است.

این در حالی است که به رغم تعهد اوپک به کاهش عرضه نفت، میزان متوسط صادرات نفت اوپک از ابتدای سال 2017 تا پایان ماه اوت 25.05 میلیون بشکه در روز بوده که بالاتر از متوسط 24.85 میلیون بشکه مدت مشابه سال گذشته است.

نتایج ای تحقیق نشان می‌دهد، کاهش 370 هزار بشکه ای صادرات اوپک در فاصله ماه های جولای و اوت عمدتا ناشی از بحران سیاسی و اقتصادی در ونزوئلا و اختلال در عرضه نفت اعضای آفریقایی اوپک بوده است.

در گزارش موسسه تامسون رویترز آمده است: صادرات نفت اعضای آفریقایی اوپک در ماه اوت 540 هزار بشکه نسبت به ماه قبل کاهش یافته و به زیر 5 میلیون بشکه در روز رسیده است. این رقم در ماه جولای به بالاترین رقم دست کم از ژانویه 2015 تاکنون رسیده بود.

کاهش تولید نفت در آفریقا احتمالا کوتاه مدت خواهد بود. تولید نفت در میدان شراره لیبی، که بزرگترین میدان نفتی این کشور است، هفته گذشته بعد از بیش از دو هفته از سر گرفته شد.

فعلا کاهش تولید اعضای آفریقایی اوپک افزایش عرضه نفت از سوی کشورهای خاورمیانه را جبران کرده است. عرضه نفت اعضای خاورمیانه ای اوپک در فاصله ماه‌های جولای و اوت از 18.06 به 18.34 میلیون بشکه در روز رسیده است.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت