سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر: ۲۸۶۹
تعداد بازدید: ۴۵
توتال شرایط احراز صلاحیت را برای شرکت‌های ایرانی به منظور حضور در مناقصات توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی تشریح کرد.

 توتال شرایط احراز صلاحیت را برای شرکت‌های ایرانی به منظور حضور در مناقصات توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی تشریح کرد.

صبح امروز در مرکز همایش‌های وزارت نفت در تهران، کارگاه توجیهی طرح فاز 11 پارس جنوبی برای سازندگان و تامین کنندگان تجهیزات با حضور نمایندگان شرکت توتال فرانسه برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی نمایندگان این شرکت فرانسوی شرایط احراز صلاحیت را برای شرکت‌های ایرانی به منظور حضور در مناقصات طرح توسعه بخش فراساحل فاز 11 تشریح کردند.

در این نشست که نمایندگان تعداد زیادی از شرکت های ایرانی سازنده تجهیزات و فعال در بخش پیمانکاری صنعت نفت حضور داشتند، از سوی کارشناسان شرکت ملی نفت ایران عنوان شد که از این پس در پروژه‌هایی اینچنینی که یک شرکت E&P مسئولیت توسعه پروژه نفتی و یا گازی را بر عهده دارد، شرکت ملی نفت یا وزارت نفت برای شرکت‌های داخلی متقاضی حضور در مناقصات بخش‌های مختلف اجرای پروژه، کارفرما نیستند، بلکه این شرکت E&P به عنوان کارفرما محسوب می‌شود؛ از اینرو احراز صلاحیت شرکت‌های ایرانی خواهان حضور در بخش‌های مختلف اینگونه پروژه‌های توسعه ای باید از سوی این شرکت‌های E&P صورت گیرد.

همچنین تأکید شد که شرکت های E&P خارجی که مسئولیت راهبری و توسعه هر پروژه نفتی یا گازی را برعهده می‌گیرند، هر کدام روش‌های منحصر به خود (که از استانداردهای بین المللی تبعیت می‌کند) را برای سنجش صلاحیت شرکت‌های ایرانی دارند که شرکت‌های ایرانی باید با حضور در چنین کارگاه‌های آموزشی - توجیهی با این شرایط آشنا شوند.

در بخش دیگری از این نشست عنوان شد که هر شرکت و یا کنسرسیومی که در مناقصات بخش‌های مختلف پروژه فاز 11 پارس جنوبی حضور یابد و پیشنهاد استفاده از تجهیزات ساخت داخل و پیمانکاری توسط شرکت‌های ایرانی را بیشتر از شرکت‌های دیگر در پکیج پیشنهادی خود ارائه دهد، برای این شرکت تا 10 درصد در قیمتی که ارائه کرده، تعدیل در نظر گفته می‌شود و احتمال برنده شدن این شرکت یا کنسرسیوم در مناقصه بالاتر خواهد بود.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت