سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۱ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر: ۲۹۱۹
تعداد بازدید: ۴۵۹
صندوق بازنشستگی صنعت نفت در پی اقدام غیر مسئولانه برخی شرکت‌های واگذار شده نسبت به پرداخت سهم مستمری بازنشستگان پیش از موعد آنها، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

صندوق بازنشستگی صنعت نفت در پی اقدام غیر مسئولانه برخی شرکت‌های واگذار شده نسبت به پرداخت سهم مستمری بازنشستگان پیش از موعد آنها، اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت، در این اطلاعیه آمده است، مطابق نص صریح مواد مندرج در قرارداد واگذاری شرکت‌ها، تامین مالی مقرری و مستمری بازنشستگان پیش از موعد به عهده خود شرکت‌هاست که متاسفانه در ۶ ماه گذشته ۱۸ شرکت، تعهدهای مالی خود را در این زمینه پرداخت نکرده‌اند.

در این اطلاعیه تصریح شده است: صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در این مدت و به منظور تعامل با شرکت‌ها و جلوگیری از بروز مشکلات برای بازنشستگان پیش از موعد، از محل منابع مالی خود نسبت به پرداخت مستمری این دسته از بازنشستگان اقدام کرد، اما با توجه به انباشت مطالبات و همکاری نکردن شرکت‌ها نسبت به تسویه بدهی خود، از شهریورماه امسال قادر به تامین سهم تعهد شده شرکت‌ها برای پرداخت مستمری بازنشستگان پیش از موعد آنها نخواهد بود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است، صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت به منظور صیانت از اموال این صندوق که متعلق به بیش از ۸۰ هزار نفر از بازنشستگان صنعت نفت کشور است، تا زمان تسویه یا تعیین تکلیف بدهی ۱۸ شرکتی که سهم مستمری بازنشستگان پیش از موعد خود را به صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت پرداخت نکرده‌اند، نمی‌تواند مسئولیت پرداخت مستمری آنها را به عهده بگیرد، زیرا در غیر این صورت حقوق دیگر بازنشستگان صنعت نفت تضییع می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، شرکت‌های لوله سازی اهواز، پتروشیمی فارابی، پتروشیمی آبادان، عملیات غیرصنعتی پتروشیمی، کالای پتروشیمی، کربن ایران، حفاری شمال و پالایشگاه کرمانشاه از جمله ۱۸ شرکتی هستند که بیشترین بدهی انباشته شده را برای پرداخت مستمری بازنشستگان خود به صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت دارند. 

منبع: شانا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت