سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۹ - ۰۴ مهر ۱۳۹۶
کد خبر: ۳۰۰۸
تعداد بازدید: ۲۴۰
معاون فناوری و امور بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت از آمادگی این پژوهشگاه برای ارائه خدمات فناوری خبر داد و گفت: این پژوهشگاه تاکنون توانسته است 130 ثبت اختراع داشته باشد.

معاون فناوری و امور بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت از آمادگی این پژوهشگاه برای ارائه خدمات فناوری خبر داد و گفت: این پژوهشگاه تاکنون توانسته است 130 ثبت اختراع داشته باشد.

منصور بزمی در نشست خبری امروز، پژوهشگاه صنعت نفت را یکی از بزرگترین مراکز تحقیقاتی خاورمیانه توصیف کرد و افزود: این پژوهشگاه در سال‌های متوالی به عنوان مرکز پژوهشی برتر کشور شناخته شده است.

وی اظهار کرد: یکی از ملاک‌های برتری این پژوهشگاه ثبت 130 اختراع و پتنت در کشورهای اروپایی و آمریکا است.

وی درعین حال با تاکید بر اینکه ثبت پتنت به خودی خود ارزش زیادی ندارد، خاطرنشان کرد: زمانی اختراعات دارای ارزش می‌شوند که نتایج آن‌ها در قالب لیسانس و یا خدمات فناورانه و کاربردی صادر شوند، در غیر این صورت این اختراعات، تنها آمار اختراعات کشور را افزایش می‌دهند.

بزمی با بیان اینکه پژوهشگاه صنعت نفت تا کنون توانسته است میلیون‌ها دلار دانش فنی و خدمات فناورانه به شرکت‌های خارجی ارائه دهد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات این پژوهشگاه، احداث پالایشگاه تمام ایرانی با دانش ایرانی در کشور سوریه است.

معاون فناوری و امور بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت، تولید دانش فنی مورد نیاز صنعت نفت و گاز را از دیگر رسالت‌های این پژوهشگاه نام برد و اظهار کرد:‌ در حال حاضر 7 واحد مهم پالایشی با دانش فنی پژوهشگاه در حال کار است.

وی با تاکید بر این‌که تمام پروژه‌های اجرا شده در این پژوهشگاه به صورت پژوهش محور است، یادآور شد: علاوه بر آن تعاملات بسیار خوبی با دانشگاه‌ها داریم، به گونه‌ای که تعداد زیادی از دانشجویان دوره دکتری و فوق لیسانس در این پژوهشگاه مشغول گذارندن پایان‌نامه‌های خود هستند.

بزمی، از آمادگی این پژوهشگاه برای همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی خبر داد.

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت