سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - ۱۹ دی ۱۳۹۶
کد خبر: ۴۳۷۱
تعداد بازدید: ۲۹۲
دانشکده نفت تهران و پژوهشکده بیمه (وابسته به بیمه مرکزی) در حوزه بیمه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

دانشکده نفت تهران و پژوهشکده بیمه (وابسته به بیمه مرکزی) در حوزه بیمه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهمنامه را  ۱۷ دی ماه امسال  امیر صفری، سرپرست پژوهشکده بیمه و محمدعلی هاتفی، رئیس دانشکده نفت تهران در این دانشکده امضا کردند.

دانشکده نفت تهران اعلام کرد: با توجه به ضرورت توسعه بیمه نفت و گاز و نیازسنجی اولویتهای تحقیقات کاربردی و تقاضامحور در این حوزه، این تفاهمنامه امضا شد و ۲ طرف میتوانند ضمن بهرهمندی از منابع و امکانات در اختیار، مطابق چارچوبهای تعیین شده در ارتقای توانمندیهای تخصصی صنعت بیمه نفت، گاز و پتروشیمی همکاری داشته باشند. برگزاری دورههای حرفهای مورد نیاز شاغلان صنعت نفت در حوزه بیمه نفت و گاز از دیگر برنامههای همکاری خواهد بود.

بر اساس این گزارش، طرحها و پروژههاى صنعت نفت، گاز و پتروشــیمى به ویژه در بخش بالادســت به خاطر وجود عناصر نامطمئن، نامشــخص و پیچیدگىهــاى خاص اکتشــاف، توســعه و بهرهبردارى و تولید، از ریسکهاى فراوانى برخوردار است. با توجه به این که صنعت نفت، گاز و پتروشیمى صنعت اصلى کشور به حساب مى‌آید، اما توســعه صنعت بیمه در آن به حد کافی رشد نکرده و از این رو، طراحی و گسترش فعالیتهای پژوهشی کاربردی و آموزشهای حرفهای تقاضامحور در این حوزه ضروری است.

منبع: شانا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت