سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۲ - ۲۴ دی ۱۳۹۶
کد خبر: ۴۴۲۴
تعداد بازدید: ۸۶
وزیر نفت عراق گفت، ظرفیت تولید نفت این کشور در حال نزدیک شدن به ۵ میلیون بشکه در روز است.

وزیر نفت عراق گفت، ظرفیت تولید نفت این کشور در حال نزدیک شدن به ۵ میلیون بشکه در روز است.

جبار اللعیبی، وزیر نفت عراق گفت، ظرفیت تولید نفت این کشور در حال نزدیک شدن به 5 میلیون بشکه در روز است، اما بغداد همچنان به طور کامل از توافق کاهش تولید و سهمیه در نظر گرفته شده برای عراق به موجب این توافق تبعیت می کند.

لعیبی گفت، به رغم افزایش قیمت نفت، توافق کاهش تولید بین اوپک و تولید کنندگان غیر اوپکی باید ادامه یابد.

وی که در یک کنفرانس صنعتی در ابوظبی سخن می گفت افزود: در حال حاضر بازار به صورت صد درصد با ثبات نیست. وی همچنین گفت، قیمت های فعلی نفت ممکن است پایدار باشد، اما ممکن است برخی نوسانات نیز رخ دهد.

توافق کاهش تولید میان اوپک و روسیه برای کاهش حدود 1.8 میلیون بشکه از تولید روزانه نفت این کشورها که از ژانویه 2017 آغاز شده، قرار است تا پایان سال 2018 ادامه داشته باشد.

لعیبی افزود، تولید فعلی نفت عراق حدود 4.3 میلیون بشکه در روز است. وزیر نفت عراق در ادامه گفت، به رغم افزایش تولید نفت آمریکاتاکنون توازنی در بازار برقرار بوده است.

ما در حال رصد بازار هستیم و بازار از نظر توازن عرضه و تقاضا در وضعیت مناسبی قرار دارد. همچنان شکافی وجود دارد و میزان ذخایر هنوز بالاست. سطح ذخایر نفت به تدریج کاهش خواهد یافت و ما باید ببینیم که وضعیت چگونه پیش می رود.

وی همچنین گفت عراق قصد دارد برای استفاده از گاز استان های بصره، میسان و نصیریه تا اواسط سال 2018، 3 قرارداد با شرکت های بین المللی گازی منعقد نماید.

به گفته وی عراق قصد دارد تا سال 2021 میزان هدر رفت گاز خود را به صفر برساند.

عراق به دلیل نداشتن تاسیسات مورد نیاز جهت مهار و فرآوری گاز، بخشی از گاز تولید شده خود در کنار نفت خام را می سوزاند و به هدر می دهد.

منبع: تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت