سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۷ - ۲۴ دی ۱۳۹۶
کد خبر: ۴۴۳۵
تعداد بازدید: ۷۱
فرمانده چینی عملیات اطفا نفتکش سانچی مدعی شد که با توجه به عمق آب و همچنین وضعیت نامشخص اجساد ، دستیابی به پیکرهای خدمه کشتی بعد از غرق شدن کامل کشتی، وجود ندارد.

فرمانده چینی عملیات اطفا نفتکش سانچی مدعی شد که با توجه به عمق آب و همچنین وضعیت نامشخص اجساد ، دستیابی به پیکرهای خدمه کشتی بعد از غرق شدن کامل کشتی، وجود ندارد.

'شیه چون وی' دقایقی پیش در کمیته بحران شانگهای که برای رسیدگی به وضعیت نفتکش سانچی تشکیل شده است ، افزود: بعد از غرق شدن کامل کشتی، با توجه به اینکه عمق آب بیش از 110 متر است دسترسی به پیکرهای مفقودان غیر ممکن است.
وی گفت: از طرف دیگر مشخص نیست پیکرها در کجای کشتی واقع هستند و چه وضعیتی برای آنها رخ داده است.
رییس سازمان بنادر و دریانوردی و سخنگوی کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی نیز اعلام کرد که نفتکش حادثه دیده سانچی که از یک هفته پیش تاکنون در دریای چین در حال سوختن است با شیب ملایمی در حال غرق شدن است و این اتفاق بزودی رخ می دهد.
وی اظهار داشت: بنا بر شواهد و قراین موجود از جمله اظهارات خدمه کشتی باری چینی که با نفتکش ایرانی اصابت کرد، اطلاعات دریافتی از کشتی های امداد رسان، همچنین فرمانده چینی و بررسی تمام شواهد، نشان می دهد کارکنان و خدمه کشتی ایرانی در ساعت اولیه حادثه به دلیل انتشار گازهای سمی و شدت انفجار، متاسفانه جان باخته اند.
وی تصریح کرد: تلاش ها برای اطفا حریق و ورود به کشتی برای نجات پیکرهای خدمه، به رغم تمام تلاش ها، به دلیل انفجارهای پی در پی میسر نشد.
نفتکش ایرانی حامل 136 هزار تن میعانات گازی صادراتی ایران به کره جنوبی عصر شانزدهم دی ماه پس از برخورد یک کشتی باری با آن، طعمه حریق شد.
کشتی فله بر هنگ کنگی به نام «کریستال» با مالکیت یک شرکت لجستیکی در استان «جه جیانگ» چین حاوی 64 هزار تن غله بود که از آمریکا به مقصد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین می رفت و در بین راه به کشتی نفتکش «سانچی» با مالکیت شرکت «برایت» از جمهوری اسلامی ایران برخورد کرد.
این حادثه سبب انفجار و آتش سوزی در کشتی نفتکش شد و از 32 سرنشین آن شامل 30 نفر ایرانی و دو بنگلادشی خبری نیست.
البته دوشنبه پیکر یکی از خدمه های ایرانی این نفتکش در سه مایلی محل حادثه کشف شد، روز گذشته نیز پیکر دو تن دیگر از خدمه ایرانی پیدا شد.
کشتی باری چینی که حامل غلات آمریکایی بود، آسیب جزیی دید و 21 خدمه آن که همگی اتباع چین هستند، نجات یافتند.
منبع:ایرنا

برچسب ها: نفتکش سانچی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت