سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۳۸ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۷
کد خبر: ۵۳۶۴
تعداد بازدید: ۲۳۸
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از تکمیل همه سکوهای باقی مانده فازهای پارس جنوبی به جز سکوی فاز ۱۱ تا پایان سال ۹۷ خبر داد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از تکمیل همه سکوهای باقی مانده فازهای پارس جنوبی به جز سکوی فاز ۱۱ تا پایان سال ۹۷ خبر داد.
 محمد مشکین‌فام با اشاره به این که ۱۰ سکوی در حال ساخت در یارد شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) و یک سکوی در حال ساخت در یارد شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) تا پایان امسال تکمیل می‌شود، تصریح کرد: عملیات نصب این سکوها که مربوط به فازهای ۱۳، ۱۴ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی است تا پایان امسال یا اوایل سال آینده انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس همچنین در بازدید پایان هفته گذشته خود از فازهای باقیمانده پارس جنوبی اظهار کرد: پیش بینی می‌شود با تکمیل فاز نخست زنجیره تولید هر یک از فازهای ۱۳، ۱۴ و ۲۲-۲۴ پارس جنوبی در نیمه اول سال ۹۷، در مجموع شاهد برداشت روزانه ۳ میلیارد فوت‌ مکعب گاز (معادل ۸۴ میلیون مترمکعب) از میدان مشترک پارس جنوبی باشیم.
از ابتدای توسعه میدان مشترک پارس جنوبی تاکنون ۷۲ میلیارد دلار در این میدان سرمایه گذاری شده و پیش‌بینی می‌شود این رقم به ۸۷ میلیارد دلار افزایش یابد. هم‌اکنون ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور از پارس جنوبی تأمین می‌شود که با تولید روزانه نفت خام کشور برابری می‌کند.
منبع: شانا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت