سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۴ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۶
کد خبر: ۶۴۴
تعداد بازدید: ۲۲۶
روحانی: این دولت شاید اولین دولتی باشد که همه ساله اضافه حقوق کارگران و کارمندان را بیش از میزان تورم در نظر گرفته است.


نشست‌خبری حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در نهاد ریاست‌جمهوری آغاز شد.

مهمترین محورهای سخنان رئیس‌جمهور به شرح ذیل است:

دولت یازدهم در طی سه سال و نیم گذشته موفقیت‌هایی داشته است. در مجموع با رهنمودهای رهبری و حمایت مردم، دولت به برخی اهداف مدنظر خود رسیده است. در سال 95 شرایط زندگی مردم از لحاظ سیاسی و اقتصادی طبق آمار مراکز داخلی و بین‌المللی بهتر از حدی بود که پیش‌بینی می‌کردیم.

سال 96 برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی 20 درصد حداقل حقوق به دریافتی حقوق آنها اضافه می‌شود که حدود 180 تا 200 هزار تومان است. به گزارش تسنیم، در مجموع 4 سال حقوق همه افراد کم درآمد 2 برابر می‌شود.

این دولت شاید اولین دولتی باشد که همه ساله اضافه حقوق کارگران و کارمندان را بیش از میزان تورم در نظر گرفته است.

در سال 92 تولیدات کشاورزی 97 میلیون تن بود در سال 95 به 118 میلیون تن رسیده است. یعنی تولید مواد غذایی 21 میلیون تن در این دولت افزایش یافته است.

تعداد تخت‌های بیمارستانی به اندازه یک چهارم تعداد قبلی اضافه شده که این به معنای توسعه امکانات کشور در بخش درمانی است.

در این دولت 9 هزار روستا گازکشی شده است. همه روستاهایی که بالای 10 خانوار جمعیت دارد، دارای برق هستند. برای آبرسانی به روستاها کار زیادی انجام گرفت.

25 هزار روستای ما به اینترنت وصل شده است که یکی از افتخارات دولت این است که کیفیت اینترنت را بالا برده اما قیمت را بالا نبرده است.

یکی از افتخارات دولت این است که فضای کشور، خیابان‌ها، دبیرستان‌ها، دانشگاه‌ها و... کمتر امنیتی شده است. همه تلاش دولت این بوده که فضاها، فضاهای محبت و دوستانه و برادری شود.

در این دو انتخابات بزرگ حواسمان باشد که انتخابات برای نزدیکتر شدن ما است و جناح‌ها، احزاب و گروه‌ها باید حرف‌هایشان را بزنند اما دروغ به مردم گفته نشود. این بزرگترین خیانت است. مخصوصا دروغی که باعث ناامیدی و یاس در مردم شود.

آمار به ما می‌گوید بعد از برجام در هر زمینه‌ای، فضا برای پیشرفت بیشتر شده است.

 طرح سوال خبرنگاران از رئیس‌جمهور آغاز شد.

یارانه برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر جامعه بوده. در زمینه یارانه نقدی دولت باید تابع قانون باشد و هم این دولت و هم در دولت بعدی، در چارچوب مصوبات مجلس موضوع یارانه را اجرا خواهیم کرد. برخی از اقشار آسیب‌پذیرتر هستند. پرداخت یارانه نقدی به صورت یکسان به همه چندان جالب نیست. باید به اقشار آسیب‌پذیر بیشتر توجه شود. دولت از سال گذشته آمادگی دارد، این اقدام را انجام دهد.

برخی ماشین دودی هستند و فقط فضا را تیره و دودآلود می‌کنند و مردم را به تردید می‌اندازند.

هواپیما نو وارد کشور شد اما به برخی برخورد. آنهایی که می‌خواهند هواپیمای کهنه سوار شوند، بروند سوار شوند.

کشور ما باید به روزی برسد که هیچ کس نیاز به یارانه نقدی نداشته باشد.

تکرار می‌کنم، البانک و ماادراک ما البانک!

بانک نیاز بسیاری به اصلاح دارد. مشکل بانک‌ها یکی از مشکلاتی است که در دولت یازدهم خیلی کم حل شده است.

در دولت یازدهم در برخی جاها حرکت کم بود. در مبارزه با فساد یک حرکت بزرگ انجام دادیم و میزان قاچاق از 25 میلیارد به کمتر 15 میلیارد رسیده است.

در مسئله سوریه، نظر ما این بود که کشورهای دیگر از تروریست حمایت نکنند اما برخی کشورهای غربی و منطقه‌ای به تروریست کمک کردند.

بهانه آمریکا برای حمله به سوریه مستند نبود. باید "کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی" تشکیل شود.

در حکومت سوریه باید اصلاحاتی صورت بگیرد. همه منطقه اگر مثل ایران اتکایشان به صندوق آرا باشد، مشکلاتشان کم می‌شود. امیدواریم اصلاحاتی در سوریه انجام شود که ضرورت دارد.

یک دروغ بزرگی در برخی روزنامه‌ها و سایت‌ها پخش می‌شود که دروغ است. من کی گفتم مشکلات را صدروزه حل می‌کنم؟ من گفتم اگر در انتخابات موفق شوم، کارهایی که در صد روز حل کردم، اعلام می‌کنم. کسی که می‌گفت مشکلات را یک شبه حل می‌کنم، یکی دیگر بود، نه من!

من حافظه‌ام کم نیست. من میدانم چه گفتم. من گفتم در پایان 100 روز اعلام می‌کنم، چکار کردم. مگر مشکلات در 100 روز حل می‌شود.کسی این را می‌گوید که عقل نداشته باشد. مشکلات اقتصادی 100 سال دیگر هم حل نمی‌شود.

آزادی را هم باید لمس کرد. فقط نباید اقتصاد را لمس کرد.

کلمه بحران را برای وضعیت بانک‌ها قبول ندارم. یکی از افتخارات دولت این است که تورم را تک رقمی کرده. پس از 26 سال تورم کشور تک رقمی شد. افتخارات ما این است شرایط بانک‌ها بهتر از پارسال است. یک مورد خاص (موسسه کاسپین) بود، که چندتا موسسه اعتباری بود که ادغام شدند. یک قاضی در این امر دخالت کرد که من به رئیس بانک مرکزی گفتم از این قاضی شکایت کند. خواسته ما از بانک‌ها این بود که تسهیلات با نرخ سود کمتر داده شود.


تسنیم

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت