سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۵ - ۱۰ شهريور ۱۳۹۷
کد خبر: ۶۸۱۲
تعداد بازدید: ۳۱۶
نخستین نمایشگاه صنعت گاز ایران و همایش بین المللی «توان ساخت داخل، بومی سازی فناوری ها و آینده صنعت گاز» با حضور 70 شرکت از امروز(شنبه) در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب آغاز به کار کرد.


نخستین نمایشگاه صنعت گاز ایران و همایش بین المللی «توان ساخت داخل، بومی سازی فناوری ها و آینده صنعت گاز» با حضور 70 شرکت از امروز(شنبه) در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب آغاز به کار کرد.

«محمد رئوف قادری» مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب در آیین افتتاح با بیان اینکه دنیا به گاز ایران نیاز دارد، گفت: ایران به عنوان بزرگترین دارنده ذخایر گازی جهان باید زودتر این رویداد نمایشگاهی را برگزار می‌کرد.
وی با انتقاد از اقتصاد دولتی گفت: این نوع اقتصاد اجازه فعالیت به بخش خصوصی را نمی‌دهد؛ در واقع بخش خصوصی در یک رقابت نابرابر با بخش دولتی قرار دارد.
قادری افزود: هزینه تمام شده پروژه های دولتی به حدی است که فشار سنگینی را بر اقتصاد تحمیل کنند، بنابراین باید در بخش های مختلف به تقویت بخش خصوصی توجه شود.
«ارائه توانمندی های ایران و کشورهای صاحب نام در صنعت گاز و زنجیره ارزش آن از طریق برگزاری یک رویداد کاملا تخصصی، تبیین قابلیت های ایران به دلیل جایگاه برتر در ذخایر گازی جهان و معرفی فرصت های سرمایه گذاری و همکاری های مشترک در صنعت گاز کشور، زمینه سازی تجاری-صنعتی برای توسعه صنعت گاز، صادرات آن و انتقال فناوری در چارچوب سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه و همچنین راهبردها و برنامه های کلان و ارتقاء جایگاه ایران در برگزاری رویدادهای تزاز اول انرژی» از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه اعلام شده است.
این نمایشگاه از 10 تا 13 شهریور در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب تهران برپاست.
به گزارش ایرنا، امروز در حاشیه این نمایشگاه همایش تخصصی «توان ساخت داخل، بومی سازی فناوری ها و آینده صنعت گاز» برگزار می شود.
با راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی، ظرفیت تولید گاز کشور افزوده و زمینه برای افزایش صادرات فراهم شده است.
اکنون ظرفیت تولید گاز کشور به روزانه 850 میلیون مترمکعب رسیده است که تا پایان برنامه ششم توسعه به یک میلیارد و 200 میلیون مکعب در روز افزایش می یابد.
تاکنون به بیش از 22 میلیون و 356 هزار و 665 مشترک معادل 70 میلیون نفر در کشور گازرسانی شده است.

منبع: ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت