سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۸ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۸
کد خبر: ۸۹۸۷
تعداد بازدید: ۱۲۹
اکسون موبیل سیزدهمین اکتشاف نفتی خود را ثبت کرد. اکسون به خاطر سرمایه گذاری قابل توجه در گویان بزرگترین کاشف نفت و گاز جهان در ۲۰۱۸ بود.
اکسون موبیل سیزدهمین اکتشاف نفتی خود را ثبت کرد. اکسون به خاطر سرمایه گذاری قابل توجه در گویان بزرگترین کاشف نفت و گاز جهان در ۲۰۱۸ بود.
 اکسون موبیل سیزدهمین اکتشاف نفتی خود را ثبت کرد . این شرکت در میدان نفتی دریایی جدید آمریکای جنوبی در کشور گویان نفت کشف کرد که 5.5 میلیون بشکه معادل های نفتی به منابع بازیافتنی در بخش استابروک اضافه می‌کند.
 این اکتشاف نفتی در چاه یلوتیل1 پنجمین اکتشاف در منطقه گویان است که اکسون موبیل انتظار دارد تبدیل به یک قطب توسعه شود.
طبق اطلاعات اکتشاف های سالانه ریستاد انرژی، اکسون به خاطر سرمایه گذاری قابل توجه در گویان بزرگترین کاشف نفت و گاز جهان در  2018 بود.
اکسون اعلام کرد حداقل پنج کشتی شناور تولید، ذخیره و تخلیه می توانند در بلوک استابروک بیش از 750 هزار  بشکه نفت در روز تا 2025 تولید کنند.
فاز اول توسعه به زودی در سه ماه اول 2020 آغاز می‌شود و تا 120 هزار بشکه در روز تولید خواهد داشت . انتظار می رود تا سه ماهه سوم وارد کشور شود.
 انتظار می رود فاز دوم هم تا اواسط 2022 آغاز به کار کند. تصمیمات برای سرمایه گذاری نهایی بستگی به تصویب دولت و مقامات نظارتی دارد. فاز دوم این پروژه تا 220 هزار بشکه در روز تولید خواهد داشت.
اکسون در حال حاضر بر استخراج از پرمین و اکتشاف گویان تمرکز دارد که مناطق کلیدی تولید این شرکت در سال های آتی هستند.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت