سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
کد خبر: ۹۳۶۲
تعداد بازدید: ۹۴
با اجرایی شدن یک عملیات سه‌ساله و تا افق ۱۴۰۰، با انجام تعدادی پروژه و برنامه های تعمیراتی، توان تولید فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی افزایش خواهد داشت.
با اجرایی شدن یک عملیات سه‌ساله و تا افق ۱۴۰۰، با انجام تعدادی پروژه و برنامه های تعمیراتی، توان تولید فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی افزایش خواهد داشت.
شهاب چهارلنگ رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه ششم پارس جنوبی با بیان اینکه "تا افق 1400، با انجام تعدادی پروژه و برنامه های تعمیراتی، توان تولید فازهای 15 و 16 پارس جنوبی افزایش چشمگیر خواهد داشت"، گفت: پالایشگاه ششم امسال بزرگترین حجم کارهای تعمیراتی را در سطح مجتمع دارد. 
چهارلنگ با بیان اینکه "نقص‌هایی از پروژه باقی مانده که قرار است طی یک برنامه سه ساله به پایان برسد"، گفت: باید حجم حمایت ها طوری باشد که بخش اعظمی از آن در سال جاری انجام شود، بخشی برای سال آینده و در سال سوم تعمیرات اساسی نداشته باشیم؛ ما باتوان خودمان و همکاری ستاد قرار است این کار را انجام دهیم، نیروهای پالایشگاه به تنهایی می‌توانند این تعمیرات را انجام دهند.
وی تاکید کرد: برای رسیدن به همه اهداف در حوزه تعمیرات اساسی نیازمند یک سری حمایت های مالی هستیم و قراردادهایی باید وضع شود و در این مسیر باید به گونه‌ای گام برداریم که تعمیرات اساسی ما براساس برنامه سه ساله پیش برود.
رئیس تعمیرات اساسی پالایشگاه ششم خاطرنشان کرد: در بخشی از این فعالیت‌ها از منابع ستادی استفاده می‌شود، اما به هر حال چون مدیریت پروژه بر عهده ماست، این برنامه‌ریزی را کرده‌ایم که تعمیرات اساسی ستاد نیز بتواند به ما کمک کند و با مشکلی مواجه نشویم. برنامه‌ریزی کرده‌ایم که نیروهای توانمند پالایشگاه خودمان همه موارد را پوشش دهند.
چهارلنگ با اشاره به این موضوع که شرکت های داخلی، ما را برای تعمیرات اساسی حمایت می‌کنند، افزود: شرکت‌های فیلترسازی از شرکت‌هایی هستند که به ما این امکان را می‌دهند که راندمان کاری را افزایش دهیم و گلوگاه‌ها را برطرف کنیم که این شرکت‌ها با استفاده از مهندسی معکوس و روش‌های خاص خود نیازهای ما را برطرف می‌کنند.
وی گفت: با توجه به این موضوع که نواقصی از زمان اجرای طرح باقیمانده است، در تعمیرات اساسی امسال پالایشگاه ششم بالغ بر 32 هزار پانچ وجود دارد.
چهارلنگ افزود: برای نمونه عدم راه اندازی برخی واحدها مثل واحد اتیلین گاز کلین آپ که مربوط است به tgtu، واحد MRU و واحد تصفیه گلایکول، این واحدها هنوز راه اندازی و تحویل نشده‌اند.
رئیس تعمیرات پالایشگاه ششم خاطرنشان کرد: هم اکنون در حال انجام بازرسی‌ فنی هستیم و مطابق آن برنامه ریزی لازم صورت گرفته که در سال جاری بخشی از کارهای بازرسی، نواقص و کارهای عملیاتی را انجام می‌دهیم و برطرف خواهیم کرد.
چهارلنگ با تاکید بر این موضوع که بازرسی ها با تمرکز بر فاز 16 است و در فاز 15 بخشی از بازرسی‌ها انجام می‌شود، تاکید کرد: گلوگاه‌های عملیاتی مثل تعویض جاذب‌های مولکولی یا مولکلارسیوها و تعویض برخی از فیلترها که در مسیر فرآیندی ما قرار دارند را امسال انجام می‌دهیم.
وی با بیان اینکه در سال 99 ادامه بازرسی فاز 15 و در سال 1400 پالایشگاه اورهال می‌شود، گفت: با نهایی شدن این موارد توان تولید پالایشگاه ششم افزایش خواهد یافت و این در راستای استراتژی است که مجتمع برای ما طراحی کرده و ما در همان مسیر گام بر می‌داریم.
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت