سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
کد خبر: ۹۹۸۱
تعداد بازدید: ۸۷
قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه با این انتظار که قیمت‌های پایین‌تر ممکن است به کاهش تولید منجر شود، بیش از یک دلار افزایش یافت و بخشی از افت پنج درصدی روز گذشته را جبران کرد.
قیمت نفت در معاملات روز پنج شنبه با این انتظار که قیمت‌های پایین‌تر ممکن است به کاهش تولید منجر شود، بیش از یک دلار افزایش یافت و بخشی از افت پنج درصدی روز گذشته را جبران کرد.
بهای معاملات آتی نفت برنت یک دلار و ۵۲ سنت یا ۲.۷ درصد افزایش یافت و به ۵۷ دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه رسید.
بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا یک دلار و ۵۱ سنت یا ۲.۹۶ درصد افزایش پیدا کرد و به ۵۲ دلار و ۶۰ سنت در هر بشکه رسید.
هر دو قیمت پایه روز گذشته پس از انتشار آمار رسمی که رشد غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا را نشان داد و به نگرانی‌ها نسبت به لطمه دیدن تقاضا از جنگ تجاری آمریکا و چین افزود، به پایین‌ترین حد خود از ژانویه سقوط کرده بودند.
آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به دوم اوت به میزان ۲.۴ میلیون بشکه رشد کرده در حالی که تحلیلگران کاهش ذخایر به میزان ۲.۸ میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند. ذخایر نفت در کاشینگ اوکلاهاما که هاب تحویل معاملات نفت است، به میزان ۱.۵۰ میلیون بشکه کاهش پیدا کرد.
تحلیلگران می‌گویند قیمت‌ها به دلیل انتظار بازار برای اقدام عربستان سعودی و سایر کشورهای عضو اوپک برای پایین بردن تولید و حمایت از قیمت‌ها، بالا رفته است.
بلومبرگ روز چهارشنبه در گزارشی به نقل از یکی از مقامات سعودی نوشت: این کشور سرگرم مذاکره با سایر تولیدکنندگان برای متوقف کردن روند نزولی قیمت نفت است.
اوپک، روسیه و شماری دیگر از کشورهای غیرعضو اوپک در چارچوب ائتلافی معروف به اوپک پلاس، در ژوییه توافق کردند کاهش تولید ۱.۲ میلیون بشکه در روز را تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ تمدید کنند.
بر اساس گزارش رویترز، شاخص دلار که این ارز را در برابر سبدی از شش ارز بزرگ می‌سنجد، از ۳۱ ژوییه که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد از اول سپتامبر، روی ۳۰۰ میلیارد دلار واردات کالای چینی تعرفه ۱۰ درصدی وضع می‌کند، یک درصد سقوط کرده است.
منبع: ایسنا
برچسب ها: نفت قیمت نفت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده
یادداشت