سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
عرضه ۲ میلیون بشکه نفت‌ خام سبک شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی
۲ میلیون بشکه نفت‌ خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌الملل بورس انرژی با قیمت پایه ۵۶ دلار و ۷۸ سنت برای هر بشکه عرضه می‌شود.
کاهش شتاب تولید نفت شیل در آمریکا
تحلیل و برآورد تحلیلگر بازار رویترز حکایت از آن دارد که تولید نفت آمریکا با وجود کم رونق شدن صنعت نفت شیل و کند شدن روند افزایش تولید، همچنان نزدیک به رکوردهای بالاست.
بانک انگلیسی بارکلیز پیش‌بینی خود را از قیمت نفت به دلیل عوامل مختلف اقتصادی در جهان کاهش داد.
بخش عمده‌ای از تولید نفت و گاز عربستان کاهش یافت
وزیر انرژی عربستان از کاهش بخش عمده‌ای از تولید نفت و گاز عربستان در پی حمله‌های پهپادی به تاسیسات نفتی این کشور خبر داد.
پیش‌بینی افزایش قیمت نفت پس از حمله پهبادی به آرامکو
نیمی از تولید نفت عربستان سعودی در پی یک حمله پهپادی غافلگیرانه، متوقف شد و گمانه زنی درباره تاثیر این رویداد بر قیمتها در بازار جهانی را برانگیخت.
اعلام آمادگی آمریکا برای جبران توقف تولید نفت عربستان
درپی حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی در روز شنبه که باعث مختل شدن نیمی از ظرفیت تولید نفت این کشور شده است، آمریکا برای استفاده از ذخایر نفت استراتژیک خود به منظور جبران از دست رفتن نفت عربستان اعلام آمادگی کرد.
تماس تلفنی رئیس‌جمهوری آمریکا با ولیعهد عربستان در پی حمله پهبادی به آرامکو
یک سخنگوی کاخ سفید از تماس تلفنی رئیس‌جمهوری آمریکا با ولیعهد عربستان با محوریت حمله اخیر به مجموعه پالایشگاهی شرکت آرامکو خبر داد.
نوسان قیمت نفت در محدوده 60 دلار
قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با ۱۶ سنت کاهش به ۶۰ دلار و ۲۲ سنت رسید.
آژانس بین‌المللی انرژی در تازه‌ترین گزارش چشم‌انداز کوتاه‌مدت خود پیش‌بینی کرد که تقاضا برای نفت خام اعضای اوپک در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی روزانه یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه کاهش می‌یابد.
تولید نفت‌خام ۱۴ عضو اوپک بر اساس گزارش منابع ثانویه در ماه اوت (مرداد - شهریور) روزانه ۱۳۶ بشکه افزایش یافت و به ۲۹ میلیون و ۷۴۱ هزار بشکه در روز رسید.
برگزیده
یادداشت