سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
نفتکش‌های ما هنوز با پرچم غیرایرانی تردد می‌کنند
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به گذشت دو سال از اجرای برجام گفت: در حال حاضر شرایط به گونه ای است که کشتی های نفتکش ما همچنان باید با پرچم یک کشور دیگر تردد کنند
با گذشت بیش از یک هفته از غرق شدن نفتکش سانچی در میان شعله‌های آتش، آلودگی مرتبط با این نفتکش در ساحل شرقی چین بیش از سه برابر شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که بازگشایی جعبه سیاه نفتکش در دستور کار آژانس ایمنی دریایی چین قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود که جعبه سیاه هر دو کشتی به طور هم‌زمان باز شوند.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: مذاکرات مربوط به قراردادهای وزارت نفت با سرمایه گذاران خارجی در حال انجام است و احتمالا تا پایان سال به نتیجه برسد.
افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی
اظهارات وزیر انرژی عربستان در خصوص ادامه همکاری ها بین تولید کنندگان نفت برای مدیریت بازار بعد از سال ۲۰۱۸ موجب شد تا قیمت نفت در روز دوشنبه با افزایش مواجه شود.
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش در مورد تشخیص هویت پیکرهای پیدا شده از حریق سانچی و بازخوانی جعبه سیاه این نفتکش اطلاعاتی را ارائه کرد.
رئیس کمیسیون انرژی از تهیه طرح دو فوریتی در حوزه تولید و اشتغال و ایجاد خط اعتباری برای تامین منابع مالی طرح‌های ۲ وزارتخانه‌ نفت و نیرو خبر داد.
دانشکده نفت تهران و شرکت صنایع پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس برای گسترش همکاری‌های تحقیقاتی و آموزشی در صنعت پتروشیمی و نیز تربیت نیروی انسانی تفاهم‌نامه همکاری‌ امضا کردند.
۲۰۱۷، سال رکوردشکنی در پایبندی تولیدکنندگان نفت به سهمیه تولید بود
کمیته وزارتی نظارت بر توافق جهانی کاهش تولید نفت اعلام کرد که ۲۰۱۷ سالی موفق برای امضاکنندگان این توافق بوده است.
خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته
ریاست دوره ای ونزوئلا بر اوپک در سال 2018 میلادی، ابراز خشنودی وزیران نفت روسیه و عربستان از بازگشت توازن میان عرضه و تقاضا و افزایش نشت محموله نفتکش ایرانی عناوین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.
برگزیده
یادداشت