سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
وال استریت ژورنال:
نشریه آمریکایی در گزارشی نوشت که اروپایی ها امیدوارند تداوم خرید نفت از ایران از سوی چین، هند و ترکیه بتواند برجام را تا پایان دولت ترامپ حفظ کند.
یکی از مدیران ارشد گروه انرژی فرانسوی توتال پیش‌بینی کرد کمبود نفت آسیا از ۲۷ میلیون بشکه در روز فعلی به ۳۵ میلیون بشکه در روز تا سال ۲۰۲۵ افزایش خواهد یافت که حدود ۳۰ درصد رشد نشان می‌دهد.
قیمت نفت روز سه‌شنبه رکورد زد/ برنت از مرز ۸۱ دلار گذشت
قیمت نفت روز سه‌شنبه تحت تاثیر تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران و عدم تمایل اوپک برای افزایش بیشتر تولید، نزدیک به بالاترین قیمت خود در چهار سال گذشته که روز دوشنبه به آن صعود کرده بود، قرار گرفت.
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به مشکلات هسته معاملات بورسِ تهران و گمانه زنی‌ها درباره عرضه نفت خام در بورس می‌گوید "وقتی هنوز نتوانسته‌ایم مشکلات و ضعف‌های هسته معاملاتی بورس را برطرف کنیم چطور می‌خواهیم یک سیستم نرم افزاری جدید برای بورس نفت ایجاد کنیم؟ " او همچنین تاکید کرد: با عرضه نفت خام در بورس نمی‌توان اثرات تحریم‌ها را کاهش داد؛ مسئولان باید به دنبال راهکاری اثربخش باشند.
تعلل روسیه و عربستان قیمت نفت را بالا می‌برد
نماینده ایران در هیئت عامل اوپک گفت: روسیه و عربستان به دلیل نداشتن ظرفیت مازاد عرضه نمی‌توانند تولید خود به‌طور قابل توجهی افزایش دهند و در پی این شرایط قیمت نفت افزایش خواهد یافت.
مخالفت روسیه و اوپک با افزایش قیمت نفت سبب شد قیمت شاخص نفت خام برنت بیش از ۲ دلار افزایش یابد
آمریکا قادر نیست فروش نفت ایران را به صفر برساند
رئیس جمهوری گفت
رئیس جمهوری گفت: آمریکا قادر نیست فروش نفت ما را به صفر برساند، این کار امکان‌پذیر نیست و ادعایی توخالی و پوچ است.
دو شرکت بزرگ معامله‌گر نفت اعلام کردند که با توجه به محدودیت عرضه در بازارهای جهانی، قیمت نفت تا سال ۲۰۱۹ میلادی می‌تواند به ۱۰۰ دلار برسد.
میانگین قیمت سبد نفتی اوپک در هفته گذشته بیش از نیم دلار افزایش یافت.
صادرات نفت ایران به صفر نخواهد رسید
شرکت بازرگانی نفت ترافیگورا اعلام کرد صادرات نفت ایران صفر نخواهد شد اما بیش از میزانی که در زمان اعلام تحریم‌های آمریکا پیش‌بینی شده بود کاهش پیدا خواهد کرد و قیمتهای نفت را بالاتر خواهد برد.
برگزیده
یادداشت