سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
عراق امکان کنترل بیشتر میادین نفتی خود را برای چین محدود کرد
وزارت نفت عراق سال گذشته با سه قرارداد که به شرکتهای چینی امکان کنترل بیشتر میادین نفتی این کشور را فراهم می‌کرد، مخالفت کرد.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با انتقاد از عدم توجه کافی به حوزه دانش‌بنیان‌ها و آثاری که می توانند در توسعه کشور داشته باشند گفت: چرا باید کشوری با پیشینه ۵۰۰۰ ساله، نگران فروش نفت خود باشد؟
در نخستین همایش تجلیل از برترین‌های بورس کالای ایران از گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس بهعنوان ه‌لدینگ برتر قدردانی شد و سه شرکت پتروشیمی بندر امام، شهید تندگویان و کارون از شرکت‌های تابعه این گروه پتروشیمی به‌عنوان شرکت‌های برتر معرفی شدند.
۱۰۰ تفاهم‌نامه میان شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت و شرکت‌های حاضر در نمایشگاه امضا شد
بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی روز گذشته به کار خود پایان داد.
معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری گفت: خوشبختانه آنچه در نمایشگاه نفت مشاهده می‌شود این است که ما چه در صنایع بالادست و چه پایین‌دست نوآوری‌های مطلوبی داشته‌ایم.
نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران با وقفه‌ای یکساله به‌دلیل شرایط کرونایی، امسال بیست‌وششمین برگزاری خود را تجربه کرد و بر خلاف تصور، وقفه یکساله و سایه طولانی تحریم نه‌تنها تأثیری منفی بر کیفیت برگزاری نمایشگاه نداشت.
پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی سه تفاهم‌نامه همکاری با شرکت مبین انرژی خلیج فارس امضا کرد.
سقوط قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه
قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه در واکنش به ایستادگی مجارستان در برابر تلاش اتحادیه اروپا برای ممنوعیت واردات نفت روسیه، کاهش پیدا کرد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه نفت امسال بسیار دلگرم کننده بود، گفت: نمایشگاه نفت امسال ویترین توانمندی‌ شرکت‌های دانش‌بنیان بود.
وزیر نفت در پیامی در گذشت آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا را تسلیت گفت.
برگزیده
یادداشت