سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: در یکسال گذشته بیش از 42 میلیون لیتر نفت گاز (گازوئیل) از انبار نفت سنندج به اقلیم کردستان عراق صادر شده است.
قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی کاهش یافت
بازارهای نفت در روز پنج‌شنبه با افزایش ذخایر انبارهای نفت آمریکا، افزایش تولید این کشور و همچنین دلار گران‌تر افت کرد.
بازار جهانی نفت در هفته‌ای که گذشت
بازار جهانی نفت، هفته گذشته را با توجه به رایزنی‌ها درباره تمدید یا تشدید توافق جهانی اوپک، روی کار آمدن پالایشگاه‌های طوفان زده تگزاس و رشد تقاضای جهانی برای نفت، با افزایش قیمت این کالا سپری کرد.
یک کارشناس اقتصادی گفت: نشانه‌ای نیست که بازیگران اصلی اوپک مخالف تمدید کاهش تولید نفت باشند، اما احتمال این که میزان کاهش تولید افزایش یابد بسیار کم است.
تدوین پیش‎نویس نظام‌نامه مسئولیت اجتماعی صنعت نفت
ضرورت پیاده‎سازی نظام‌نامه مسئولیت اجتماعی صنعت نفت در نشست اخیر شورای راهبری مسئولیت اجتماعی (CSR) این صنعت مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد پیش‎نویس این نظام‌نامه تا پایان مهرماه امسال تدوین شود.
معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت در حکمی، عرفان ریاحی را به عنوان مدیرکل امور فناوری وزارت نفت منصوب کرد.
سفیر برزیل در تهران با حضور در شرکت نفت خزر، از علاقه‌مندی شرکت دولتی نفت برزیل (پتروبراس) برای همکاری با شرکت ملی نفت ایران در پروژه‌های صنعت نفت در خزر خبر داد.
خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته
احتمال پیوستن لیبی و نیجریه به نشست اوپک، تاکید وزیر نفت عراق بر ادامه توافق کاهش تولید نفت و برآورد کاهش رشد تولید نفت شیل آمریکا برای نخستین بار عناوین خبرهای جهان انرژی در 24 ساعت گذشته بود.
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به افزایش تقاضا برای نفت در بازارهای جهانی و کاهش تولید نفت اوپک طی شش ماه آینده اظهار کرد: احتمالا قیمت نفت بین ۵۰ تا ۶۰ دلار ثابت خواهد ماند.
قیمت نفت افزایش یافت
قیمت‌های نفت روز چهارشنبه پس از این که عراق اعلام کرد اوپک و سایر تولید کنندگان نفت تمدید یا حتی کاهش بیشتر تولید برای مقابله با اشباع عرضه جهانی را بررسی خواهند کرد، افزایش یافت.
برگزیده
یادداشت