سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
مشاور وزیر نفت در امور گازرسانی اعلام کرد که دولت برای تکمیل گازرسانی شهری و روستایی برنامه‌ریزی کرده و برای بهره‌مندی هر خانوار از نعمت گاز، هزینه‌ای را در نظر گرفته است.
شرکت گاز استان مازندران با بررسی نقاط حساس شبکه گازرسانی و تاسیسات، تمهیدات لازم را برای تامین پایدار گاز در شهرها و روستاهای شمال کشور در فصل سرد اندیشیده است.
پالایشگاه‌های گازی پارس جنوبی برای تولید حداکثری گاز در ماه های سرد سال آماده می شود و بر این اساس، تعمیر اساسی آنها اواخر مهرماه پایان می یابد.
مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از پایان عملیات لوله‌گذاری دریایی دومین خط اصلی این طرح خبرداد.
عملیات نصب دومین سکوی طرح توسعه فاز ۱۴ پارس جنوبی در موقعیت مخزنی خود در دریا انجام شد.
مشعل‌ها در شرق کارون خاموش می‎شوند

مشعل‌ها در شرق کارون خاموش می‎شوند
۲ قرارداد بهسازی و نوسازی تاسیسات جمع‎آوری گازهای مشعل استان خوزستان، بین شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب با هلدینگ خلیج فارس و پتروشیمی مارون (هر یک به‎طور مجزا) امضا شد.
آخرین وضعیت ایران در بزرگ‌ترین میدان گازی جهان
آخرین وضعیت ایران در بزرگ‌ترین میدان گازی جهان
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: تاکنون بیش از ۷۵۰۰ خانوار شهرستان مهران شامل ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۹ درصد جمعیت روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.
همزمان با هفته دولت، ایستگاه CNG مادر برای تامین گاز مناطق خور، جندق، فرخی، انارک، چوپانان و چاه‌ملک در شهرستان نائین به بهره‌برداری رسید.
سکوی فاز 14 پارس جنوبی بارگیری شد
سکوی دریایی فاز 14 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) بوشهر روز شنبه برای حمل به موقعیت نصب در آب های خلیج فارس بارگیری شد.
برگزیده
یادداشت