سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی آخرین وضع سوخت‌زمستانی با حضور معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش در این کمیسیون خبر داد.
صادرات گاز مایع ایران از ژوئیه تا سپتامبر به بالاترین حد خود در طول دو سال گذشته رسید
نشریه «هلنیکس شیپینگ» در گزارشی اعلام کرد که صادرات گاز مایع ایران از ژوئیه تا سپتامبر به بالاترین حد خود در طول دو سال گذشته رسیده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان تهران گفت: از زمستان ۱۳۹۹ و زمان اجرای طرح بخشودگی گازبها تا شهریورماه امسال، در مجموع حدود ۳ میلیون و ۲۸۰ هزار مشترک مشمول این طرح شده‌اند.
روسیه: تغییری در مقدار ارسال گاز طبیعی به اروپا نداشتیم
روسیه تصمیم گرفت تغییری در مقدار ارسال محموله‌های گاز طبیعی خود به اروپا ایجاد نکند.
۵۴ درصد درآمدهای دولت از محصولات پارس جنوبی است
مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۸۰ میلیارد دلار در پارس جنوبی سرمایه‌گذاری شده است، اعلام کرد: بودجه عمومی کشور در سال ۱۳۹۹، ۶۴۰ هزار میلیارد تومان بوده و ارزش محصولات پارس جنوبی در این سال ۳۸۴ هزار میلیارد تومان محاسبه شده که به این معناست ۵۴ درصد درآمدهای دولت از محصولات پارس جنوبی است.
سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: با شروع فصل سرما دغدغه تامین گاز کشور به وجود می‌آید؛ برای این موضوع مهم به دستور معاون وزیر در امور گاز کمیته ای تشکیل شده که در گازرسانی به مشترکان وقفه ای ایجاد نشود، البته برای موضوع نیازمند همراهی جدی مشترکان هستیم.
خط لوله نورد استریم ۲ آماده فروش گاز به اروپاست
اپراتور خط لوله نورد استریم ۲ روسیه که از بستر دریای بالتیک می گذرد، اعلام کرد نخستین خط از دو خط این پروژه با گاز تکنیکال پر شده و آماده دریافت مجوز برای آغاز فروش به اروپاست.
علت کاهش صادرات گاز روسیه به اروپا‌ چیست؟
با وجود تقاضای بالای مشتریان اروپایی برای گاز طبیعی، شرکت گازپروم روسیه که مهمترین صادرکننده گاز طبیعی به اروپاست، مقدار کمتری به این منطقه صادر کرده که نشانه تغییر راهبرد این شرکت است.
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از افزایش ۳۰ میلیون مترمکعبی مصرف روزانه گاز طبیعی در نیمه نخست مهرماه امسال نسبت به‌مدت مشابه پارسال خبر داد.
سومین نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی تأمین سوخت زمستانی روز گذشته (۱۷ مهرماه) با حضور مسئولان وزارت نفت و نیرو برگزار شد.
برگزیده
یادداشت