سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
موافقت 83 درصدی با نام گذاری روز ملی صنعت گاز و 80 درصدی با نمایشگاه جهانی گاز
نتایج نظرسنجی مشارکت کنندگان نمایشگاه صنعت گاز ایران
مشارکت کنندگان در اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران با نام گذاری روز ملی صنعت گاز، 83 درصد و با برگزاری ادواری نمایشگاه جهانی صنعت گاز، 80 درصد، موافقت دارند.
قطر نفوذ گازی روسیه در اروپا را به چالش می‌کشد
یک مقام دولت آمریکا اعلام کرد واشنگتن مایل است قطر که بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی مایع (LNG) جهان است، نفوذ گازی روسیه در اروپا را به چالش بکشد.
معاون وزیر نفت با تاکید بر این‌که تاکنون پول گازی که به عراق صادر می‌شود، طبق ارز قراردادی با یورو دریافت شده است، گفت: این‌که در آینده با چه ارزی، پول گاز را دریافت کنیم، تصمیم بانک مرکزی است.
باحکم زنگنه عضو علی‌البدل هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران منصوب شد
وزیر نفت در حکمی، مهدی جمشیدی دانا را به‌عنوان عضو علی‌البدل هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران منصوب کرد.
عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران منصوب شد
وزیر نفت در حکمی سید محمدحسین حسینی را به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران منصوب کرد.
تا کمتر از یک ماه آینده، ظرفیت تولید گازوئیل یورو ۴ در ایران که در پایان سال ۹۶ (حدود ۹ ماه پیش) ۲۳ میلیون لیتر در روز بود، به ۵۲ میلیون لیتر در روز می‌رسد و رشدی ۱۲۶ درصدی در این بخش به ثبت خواهد رسید.
افزایش میزان مصرف گاز در روزهای اخیر
با کاهش دمای هوا در نقاط مختلف کشور، میزان مصرف گاز افزایش یافته، به گونه‌ای که روز گذشته حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری و صنعتی مصرف شده است.
افزایش تولید ۲۰ درصدی گاز در فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی مجموع اقدامات بهینه سازی امور در پالایشگاه ششم مجتمع گازی پارس جنوبی، موجب افزایش تولید و تزریق گاز به خط سراسری به میزان تقریبی ۹ میلیون متر مکعب شده است.
شرکت نفتی پتروناس ۱۰ درصد سهم یک میدان گازی عمان را خرید
شرکت نفت و گاز دولتی پتروناس مالزی خرید ۱۰ درصد سهم در یک میدان گازی عمان از شرکت اکتشاف و تولید عمان را نهایی کرد.
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس از تحقق کامل اهداف ابلاغ شده به این مدیریت در تولید گاز غنی از میدان پارس جنوبی در سه ماه سوم امسال خبر داد.
برگزیده
یادداشت