سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: برنامه ما این است که از ظرفیت خط لوله ششم سراسری به طور کامل در زمستان امسال استفاده کنیم.
مدیرعامل شرکت ملی گاز طی حکمی، محمدرضا صدیقی را با حفظ سمت مدیریت امور مالی به عنوان سرپرست مدیریت برنامه‌ریزی شرکت ملی گاز منصوب کرد.
موسسه بی ام آی ریسرچ اعلام کرد، ایران احتمالا اولین محموله ال ان جی خود را در پایان سال ۲۰۱۸ صادر خواهد کرد.
صادرات بیش از یک میلیارد مترمکعب گاز به عراق
مدیرعامل شرکت انتقال گاز گفت: صادرات روزانه گاز به بغداد بین ۷ تا ۲۵ میلیون مترمکعب تعیین شده و تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب گاز از پایانه نفت‌شهر به عراق صادر شده است.
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با اشاره به گازرسانی به برخی اماکن عمومی در شهرها، از تسریع روند گازرسانی به منازل هم خبر داد و گفت: تا جمعه گاز ۵۰۰ خانه در سرپل ذهاب و ۸۰۰ خانه در منطقه ثلاث باباجانی وصل شده است.
مدیرعامل شرکت ملی گاز از امکان تخلیه سریع گاز شبکه سطح شهر در سریعترین زمان ممکن خبر داد و گفت: در صورت وقوع زلزله در شهرهای بزرگ، وصل مجدد گاز و گازرسانی و نشت یابی کوچه به کوچه ماه‌ها به طول می‌انجامد.
رشد سه برابری تقاضای گاز طبیعی چین تا سال ۲۰۴۰
آژانس بین‌المللی انرژی در گزارشی پیش‌بینی کرد که تقاضای چین برای گاز طبیعی، تا سال ۲۰۴۰ سه برابر افزایش یافته و از ۲۱۰ به ۴۰۰ میلیارد متر مکعب می‌رسد.
تشریح فعالیت‎های شرکت ملی گاز در مناطق زلزله‎زده
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به تشریح فعالیت‎های این شرکت در مناطق زلزله‎زده غرب کشور پرداخت و گفت: بخش اعظم کار این شرکت در مناطق قصرشیرین، جوانرود و ثلاث باباجانی پایان یافته است.
آخرین وضعیت گازرسانی در منطقه زلزله‌زده غرب کشور
سخنگوی شرکت ملی گاز از گازرسانی به نانوایی‌ها، جایگاه‌های عرضه سوخت سی‎ان‎جی و برخی اداره های دولتی در سرپل‌ذهاب خبرداد و گفت: هر زمان که مردم به خانه‎هایشان بازگردند، با تایید سازمان نظام مهندسی گاز وصل می‎شود.
فاز ۱۳ پارس جنوبی در سال آینده به بهره برداری می‌رسد
طبق آخرین اخبار اعلام شده کل طرح توسعه فاز ۱۳ در سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری نهایی می‌رسد.
برگزیده
یادداشت