سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
با آغاز فصل تابستان و افزایش دمای هوا، میزان مصرف گاز کشور از ۵۱۲ میلیون مترمکعب در هوای خنک بهاری به ۵۲۱ میلیون مترمکعب در هوای گرم تیرماه رسید.
بازدید دو مقام عالی رتبه ترکمنستان از نمایشگاه صنعت گاز ایران
بر اساس پیشنهاد رایزن بازرگانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان و با هماهنگی سازمان توسعه تجارت ایران و وزارتخانه های ذیربط، مسئولین کنسرن های دولتی گاز و نفت ترکمنستان از اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران، بازدید می کنند.
صحبت از گاز که می شود اولین موضوعی که ذهن افراد را درگیر می کند، گازهای خانگی است که تقریبا اکنون در همه منازل وجود دارند و به خوبی لمس می شود.
رویکرد وزارت نفت در نمایشگاه صنعت گاز ایران
اهمیت و ضرورت برگزاری نمایشگاه اختصاصی برای صنعت گاز ایران بر هیچ کس پوشیده نیست و این مهم عرصه­ ای است تا بخش­ های مختلف اعم از دولتی و خصوصی، سازمان­ ها، موسسات، تشکل­ ها، دانشگاه ­ها و ... با حمایت و مشارکت در این نمایشگاه موثر باشند. به طور طبیعی و البته خاص، وزارت نفت از این قاعده مستثنی نیست.
وزارت نفت استقبال می کند
برگزاری نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران (IRGS 2018) به دلایل مختلف و بنابر اهمیت برپایی آن در تهران، مورد اجماع وزارتخانه­ ها، سازمان ­ها، مسئولین و صاحب نظران صنعت گاز و صنعت نمایشگاهی کشور است و جملگی بر ضرورت و لزوم شکل­ گیری آن اتفاق نظر دارند.
مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران از تشکیل کمیته راهبردی ایران و عمان درآینده نزدیک خبر داد و گفت: گروه ایرانی برای نهایی کردن چارچوب همکاری ایران به‌زودی به عمان سفر می‌کند.
کمیسیون انرژی مجلس از نمایشگاه بین المللی صنعت گاز حمایت می کند
اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران که با پیشگامی بخش خصوصی برپا خواهد شد، مورد حمایت کمیسیون انرژی مجلس است و تعیین روز ملی گاز می‌تواند این صنعت را در مقام بالاتری از نفت، قرار دهد.
سرنوشت فرزاد ب به کجا رسید؟
رابطه قوی هند با ایران در مواجه دهلی‌نو با فشارهای آمریکا برای قطع وابستگی خود به نفت ایران، به آزمون گذاشته خواهد شد.
سازمان سرمایه گذاری در نمایشگاه صنعت گاز ایران مشارکت می کند
سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران از زیر مجموعه های وزارت امور اقتصادی و دارائی با برپایی پاویون اختصاصی در اولین نمایشگاه صنعت گاز ایران مشارکت می کند.
براساس اعلام وزارت انرژی، معدن و صنعت بوسنی و هرزگوین، نرمین دزیندیک(Nermin Dzindic) وزیر این کشور از اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران بازدید می­کند.
برگزیده
یادداشت