سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
رکورد بالای صادرات گاز طبیعی مایع آمریکا در نیمه اول سال ۲۰۲۱
رشد تقاضا برای محموله های تک از سوی آسیا و اروپا در ماههای زمستان و تابستان و قیمت پایینتر شاخص گاز آمریکا نسبت به بازار جهانی، به ثبت رکورد بالای صادرات گاز طبیعی مایع (LNG) آمریکا در نیمه اول سال ۲۰۲۱ منتهی شد.
رئیس‌جمهوری گفت: توسعه گازرسانی به روستاها از ۱۴ هزار به ۳۳ هزار روستا اهمیت به محیط زیست و تلاش برای استفاده مردم از سوخت پاک است.
ساخت پایانه واردات و نگهداری گاز طبیعی به ارزش یک میلیارد دلار در چین
چین پروژه ساخت یک پایانه واردات و نگهداری گاز طبیعی به ارزش یک میلیارد دلار را در استان جنوبی گوانگ دونگ آغاز کرد.
بی‌توجهی شرکت گازپروم روسیه به تقاضای بالاتر مشتریان اروپایی
با وجود این که گازپروم روسیه صادرکننده مهم گاز طبیعی به اروپاست اما با وجود تقاضای بالاتر مشتریان اروپایی، حجم کمتری به این منطقه صادر کرده که نشانه تغییر استراتژی این شرکت است.
علت افزایش قیمت گاز طبیعی مایع در جهان چیست؟
افزایش قیمت محموله های تک گاز طبیعی مایع (LNG) در هفته های اخیر به دلیل تقاضای قوی در آسیا و اروپا که با دمای گرمتر از حد معمول هوا روبرو شده اند، عنوان شده است اما این تنها عامل رشد قیمت نبوده است.
پیشرفت ۹۸ درصدی ساخت خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا
مدیرعامل شرکت نورد استریم ۲، مجری پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا اعلام کرد که تاکنون ۹۸ درصد ساخت این خط لوله به پایان رسیده است.
حجم گاز غنی برداشت شده از ابتدای بهره‌برداری از میدان مشترک پارس جنوبی تا کنون با کسب رکوردی جدید در سال گذشته، به بیش از ۱.۸ تریلیون مترمکعب رسیده است.
بهبود تقاضا برای گاز طبیعی در سال 2021
آژانس بین المللی انرژی (IEA) اعلام کرد بهبود تقاضای جهانی برای گاز تا سال ۲۰۲۴ پس از کاهشی که سال گذشته داشت، جهان را از مسیر دستیابی به هدف اقلیمی صفر کردن آلایندگی کربن تا سال ۲۰۵۰ بازمی دارد.
تقاضای جهانی گاز طبیعی تا دو دهه آینده رشد می‌کند
شرکت قطر پترولیوم پیش بینی کرد تقاضای جهانی برای گاز طبیعی تا حدود دو دهه آینده رشد خواهد کرد که پیش بینی خوش بینانه تری در مقایسه با گزارش آژانس بین المللی انرژی است.
مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که استان مازندران به‌زودی از ضریب نفوذ ۱۰۰ درصدی گاز طبیعی بهره‌مند می‌شود.
برگزیده
یادداشت