سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی اطلاعیه‌ای آخرین تغییرات سهمیه بنزین وانت‌بارها را اعلام کرد.
قائم مقام شرکت ملی پخش فراورده های نفتی گفت: طرح تبدیل خودروهای مسافربر شخصی به دوگانه سوز سی ان جی با اولویت ماشین های پرمصرف و اعطای یارانه دولتی از این هفته اجرایی شده است.
نمایندگان مجلس با پیشنهادی مبنی بر اعطای سهمیه بنزین به خانوارهای فاقد خودرو مخالفت کردند.
مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران گفت: این شرکت جزو معدودپالایشگرانی در دنیا بودکه در شرایط همه گیری جهانی کرونا،ظرفیت پالایش نفت خود را کاهش نداد.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌ های نفتی ایران درباره تخصیص سهمیه بنزین نوروز یا تابستان گفت: در مورد سهمیه بنزین شرکت ملی پالایش و پخش تصمیم گیر نیست و سهمیه ها توسط مصوبه هیات وزیران مشخص می شود و اگر هیات وزیران مشخص کند اجرا خواهیم کرد.
سرپرست شرکت فرآورده‌های نفتی منطقه کهگیلویه و بویراحمد از تامین سوخت موردنیاز مناطق زلزله‌زده خبر داد و گفت: از نخستین ساعات وقوع زلزله سوخت موردنیاز شهرهای یاسوج و سی‌سخت در جایگاه‌های ویژه عرضه فرآورده تامین شد.
معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری کشور از تخصیص روزانه سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی بر مبنای پیمایش خبر داد.
مدتی است که پیامکی در فضای مجازی منتشر می شود که حاوی پیام جریمه رانندگان بدون ماسک است اما آنطور سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی اعلام کرده این پیامک جعلی بوده و قرار نیست چنین اتفاقی بیفتد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس از دستاورد بزرگ این استان در حوزه سوخت‌رسانی خبر داد و گفت: با اتصال استان فارس به خطوط انتقال فرآورده‌های نفتی کشور، ضمن افزایش امنیت سوخت‌رسانی، بسیاری از چالش‌ها در این حوزه برطرف می‌شود.
اختصاص اعتبار چندین میلیاردی برای نوسازی پالایشگاه آبادان
معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: پالایشگاه آبادان به پالایشگاهی مدرن تبدیل می‌شود که محصولاتش در دنیا مشتری خواهد داشت.
برگزیده
یادداشت