سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از واریز ما به التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت مهر ماه ۱۴۰۰، چهارصد و پنجاه و نه هزار تاکسی اینترنتی مشمول دریافت سهمیه اعتباری امروز ۲۸ دی ماه خبر داد.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از رشد 12 درصدی مصرف بنزین نسبت به دوران قبل کرونا خبر داد.
طرح تخصیص سهمیه بنزین به مردم در حال کارشناسی و انجام مراحل آزمایشی است
وزیر نفت گفت که طرح تخصیص سهمیه بنزین به همه مردم در حال بررسی کارشناسی و انجام کارهای آزمایشی است و هر زمان ابهام‌هایش برطرف شود، از سمت دولت برای اجرای آن تصمیم‌گیری می‌شود.
موضوع عرضه یارانه بنزین به کارت های ملی صرفا یک پیشنهاد است/هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین در مجلس و دولت وجود ندارد
یک عضو هیات رییسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین در مجلس و دولت وجود ندارد، گفت: موضوع عرضه یارانه بنزین به کارت های ملی صرفا یک پیشنهاد است که هیچ بررسی و تصمیم گیری نشده است.
پیش‌بینی محدودیت عرضه بنزین در آمریکا
بازار بنزین نشان می دهد وضعیت عرضه در تابستان ۲۰۲۲ محدود می‌شود که به منزله ضربه‌ای به تلاشهای دولت بایدن برای مهار قیمتهای سوخت خواهد بود.
وزیر نفت وعده داد؛ ظرفیت پالایشی هرمزگان به روزانه یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه خواهد رسید
وزیر نفت با تأکید بر حمایت از سرمایه‌گذاری در استان هرمزگان، اعلام کرد که ظرفیت پالایشی این استان به روزانه یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه می‌رسد.
روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طی اطلاعیه‌ای درباره ممنوعیت خرید و فروش سهمیه بنزین و نفت‌گاز و واگذاری به غیر کارت هوشمند سوخت هشدار داد.
تغییر در نظام سهمیه‌بندی بنزین قطعی نیست
درحالی‌که صحبت از اجرای آزمایشی طرح تخصیص سهمیه بنزین به افراد به جای خودروها در کیش و قشم و اجرای سراسری این طرح در کشور بعد از گرفتن نتیجه از اجرای پایلوت مطرح شده، هنوز تغییر در نظام سهمیه‌بندی بنزین قطعی نیست.
آخرین اخبار از اجرای طرح آزمایشی یارانه بنزین در کیش و قشم/سهمیه ۱۵ لیتری واریزی امکان استفاده و فروش به نرخ آزاد دارد
رئیس سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام اینکه طرح جدید یارانه بنزین ابتدا در کیش آغاز و در ادامه در قشم در یک دوره یک ماهه اجرایی خواهد شد گفت که بعد از ارزیابی و انجام بررسی‌ها در کل کشور اجرایی می‌شود و سهمیه ۱۵ لیتری واریزی هم امکان استفاده دارد و هم قابلیت فروش به نرخ آزاد.
رئیس‌جمهوری:  دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد
رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد، گفت: در حال بررسی طرح‌هایی هستیم که نحوه توزیع بنزین را عادلانه کند که آن هم اکنون آزمایشی و محدود اجرا می‌شود.
برگزیده
یادداشت