سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
موضوع مهار مصرف بنزین که مطرح می‌شود، برخی پای ساخت خودروهای داخل را به میان می‌کشند و گلایه‌های زیادی را از بعد استاندارد و کیفیت در این حوزه مطرح می‌کنند.
همزمان با هفته دولت با افتتاح ۱۱ جایگاه عرضه گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) در ۹ استان کشور، شمار این جایگاه‌ها به ۲ هزار و ۴۳۶ باب رسید.
فاز چهارم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس ساخته می‌شود
با سپری شدن مراحل اجرای فاز سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس، فاز چهارم این پالایشگاه با هدف فرآورش روزانه ۱۲۰ هزار بشکه میعانات گازی احداث و راه‌اندازی می‌شود.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: کمیسیون انرژی پیش از سال ۹۷ و پس از آن اعلام کرد که با دو نرخی و چند نرخی کردن بنزین و افزایش قیمت مخالف است.
وزارت نفت راه‌های کاهش مصرف بنزین را پیگیری کند
رهبر معظم انقلاب اسلامی با انتقاد از مصرف بیش از صد میلیون لیتر بنزین در روز در کشور، «بد استفاده کردن از ظرفیت‌ها و منابع داخلی» را یکی از مشکلات موجود در بحث مدیریت اقتصادی عنوان کردند و به وزارت نفت دستور دادند تا موضوع کاهش مصرف بنزین را پیگیری کند.
واحد گوگردزدایی نفت‎گاز شرکت پالایش نفت تبریز به‌طور آزمایشی به بهره‎برداری رسید که با تکمیل فرآیند بهره‎برداری در آینده‎ای نزدیک، ۶ میلیون لیتر به ظرفیت تولید روزانه گازوئیل یورو ۵ در کشور افزوده می‎شود. منبع: شانا
نماینده مردم تهران از پاسخ‌های وزیر نفت قانع شد
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از پاسخ‌های وزیر نفت درباره‌ی سوالی مبنی بر آتش‌سوزی پالایشگاه‌ها قانع شد.
افزایش قیمت بنزین در ونزوئلا برای توقف قاچاق
رییس جمهور ونزوئلا در یک سخنرانی تلویزیونی گفت قیمت بنزین یارانه‌ای داخلی باید به سطح بین‌المللی افزایش پیدا کند تا از میلیاردها دلار ضرر سالانه به دلیل قاچاق سوخت جلوگیری شود.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت: موج شایعه کمبود و گرانی بنزین، جایگاه‌های سوخت این شهرستان را تعطیل نکرد.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: هم‌اکنون تولید بنزین وضع مناسبی دارد و دوران تحریم‌های بنزینی ایران به سر آمده است.
برگزیده
یادداشت