سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مجلس با تقویت بخش نظارتی خود می‌تواند مشکلات جذب سرمایه را در صنعت پتروشیمی برطرف کند، گفت: مجلس برای کمک به جذب سرمایه در صنعت پتروشیمی آمادگی دارد.
رئیس دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: مذاکرات با ترکیه ادامه دارد و امید است که با توافق‌های آینده، صادرات محصولات پتروشیمی به کشور ترکیه افزایش یابد.
قائم مقام وزیر نفت با اشاره به واگذاری صنعت پتروشیمی به بخش خصوصی تأکید کرد: برای ایجاد توازن در این صنعت و برقراری ارتباط بین شرکت‎ها، وجود یک شرکت رگولاتوری مانند شرکت ملی صنایع پتروشیمی لازم است.
نرخ خوراک پتروشیمی‌ها باید در سراسر کشور یکسان باشد
رییس کمیته نفت و گاز کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: تعیین نرخ خوراک پتروشیمی‌ها باید در سطح کشور یکسان باشد و وزارت نفت یکجانبه قوانین را اعمال کند.
نامه بیش از ۴۰ نماینده به جهانگیری در اعتراض به نرخ خوراک پتروشیمی‌ها
بیش از ۴۰ نماینده مجلس طی نامه‌ای خطاب به جهانگیری به قیمت خوراک پتروشیمی‌ها اعتراض کردند.
قائم مقام وزیر نفت تأکید کرد: در دوره مسئولیت بنده در شرکت ملی صنایع پتروشیمی کارهای بنیادی و زیرساختی انجام شده است که آثار آن در بلندمدت مشاهده خواهد شد.
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تولید ۳۱ میلیون تن محصول پتروشیمی از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: این رقم رشد ۹ درصدی تولید را نسبت به دوره مشابه پارسال نشان می‌دهد.
قائم مقام وزیر نفت از کاهش تعرفه محصولات صادراتی پتروشیمی به ترکیه خبر داد و گفت: توسعه پتروشیمی به شرایط و روابط بین المللی و حمایت‌های قانونی بستگی دارد.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی خبر داد: ایران برنامه افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی تا ۱۲۰ میلیون تن را برای افق ۱۴۰۰ در دست اجرا دارد.
56 طرح پتروشیمی در سطح کشور در حال احداث است
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی اعلام کرد: هم اکنون 56 طرح پتروشیمی با 55 میلیون تن ظرفیت تولیدی در حال احداث است که با بهره برداری از آنها، ایران به کشور اول منطقه در تولید محصولات پتروشیمی تبدیل خواهد شد.
برگزیده
یادداشت