سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: باید مدیری سلامت، دانا و با سابقه ای منزه از مفاسد برای هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس انتخاب شود.
شرکت پتروشیمی تبریز با افزایش تولید و صادرات محصولات متنوع، در نیمه نخست امسال نسبت به دوره مشابه پارسال افزایش ۵۰۰ درصدی را ثبت کرد.
پتروشیمی اروند؛ شرکت برتر ‏بورس کالا در رینگ پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی شد
شرکت پتروشیمی اروند در نیمه نخست امسال، در کنار صادرات موفق و ارزآوری بالا، عنوان شرکت برتر ‏بورس کالا در رینگ پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی را به دست آورد تا مجموعه رکوردهایش در تولید، فروش، معاملات ‏بورس، صادرات موفق، ارزآوری و خلق ارزش‌ها را کامل کند. ‏
با گذشت بیش از چهار ماه از افتتاح یک مجتمع پتروشیمی، این مجموعه به دلیل عدم تامین اکسیژن توسط یک مجتمع دیگر، هنوز به تولید نرسیده است.
صادرات سوخت و پتروشیمی ایران در سال‌های اخیر باوجود تحریم‌های سخت‌گیرانه آمریکا رونق پیدا کرده و در صورت رفع تحریم‌ها ایران را در موقعیت خوبی برای توسعه سریع فروش در آسیا و اروپا قرار خواهد داد.
مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تأکید بر حمایت و گسترش بسترهای فناورانه داخلی در توسعه زنجیره تولید صنعت پتروشیمی گفت: تاکنون از ۸۵ نوع کاتالیست موجود در صنعت پتروشیمی ایران، ۲۲ نوع کاتالیست با ارزشی بالغ بر ۱۲۳ میلیون دلار داخلی‌سازی شده است.
سود ۳۲۰۰ میلیارد تومانی پتروشیمی اروند در پنج ماه نخست سال ۱۴۰۰
عملکرد شرکت پتروشیمی اروند در پنج ماه سال ۱۴۰۰ در بخش فروش، سود ۳۲۰۰ میلیارد تومانی را نشان می‌دهد که به معنای تحقق ۶۵ درصدی بودجه یک ساله و افزایش هفت برابری نسبت به مدت مشابه پارسال است.
رئیس شورای راهبردی و مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: در حالی که مهار کرونا اولویت نخست کشور است، پتروشیمی پر رنگ‌ترین حضور را در میان دیگر نهادها دارد.
مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به‌اینکه سالانه ۱.۵ میلیارد دلار محصول پتروشیمی به‌کشور وارد می‌شود، افزود: با اجرای طرح‌های پیشران، واردات تا ۷۰ درصد کاهش می یابد.
افزایش سرمایه ۳۶۰ درصدی شرکت گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان از مبلغ ۲۵۰۰ میلیارد ریال به ۱۱۵۰۰ میلیارد ریال از محل دیگر اندوخته‌ها در مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت تصویب شد.
برگزیده
یادداشت