سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
تولید بیش از ۲۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن محصول پتروشیمی
تولید مجتمع‌های پتروشیمی کشور از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه در مجموع به بیش از ۲۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسید.
افزایش ۹۰۰ میلیون دلاری درآمد صادرات پتروشیمی
تثبیت و تقویت قیمت جهانی نفت و بهره برداری از طرح‌های جدید پتروشیمی سبب افزایش حدود ۹۰۰ میلیون دلاری درآمد صادرات محصولات پتروشیمی در پنج ماه نخست امسال شد.
معاون وزیر نفت گفت: مشکلات دریافت پول صادرات پتروشیمی به چین با رایزنی‌های بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی مرتفع شد.
صدور مجوز ساخت نخستین طرح پتروشیمی در جزیره قشم
مجوز ساخت نخستین طرح پتروشیمی در جزیره قشم صادر شد و قرار است یک مجتمع ۵۰۰ هزار تنی GTPP در این جزیره احداث شود.
نیاز صنایع پایین دستی صنعت نفت به سرمایه، دانش فنی و تکنولوژی عامل اصلی مذاکره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با شرکت‌های خارجی پس از اجرای برجام محسوب می‌شود.
ایران و توتال قرارداد مطالعات اقتصادی در صنایع پتروشیمی امضا می‌کنند
مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از امضای قرارداد انجام مطالعات اقتصادی و امکان سنجی (FS) با شرکت توتال فرانسه در صنعت پتروشیمی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی در صورت دریافت مجوزهای قانونی می‌تواند در ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز در این صنعت مشارکت کند.
بازدید ۹ هیئت بزرگ تجاری صنعت پلاستیک از نمایشگاه ایران پلاست
مدیران ۱۰ نمایشگاه بزرگ صنعت پلاستیک جهان و ۹ هیئت تجاری و اقتصادی مرتبط با این صنعت از یازدهمین نمایشگاه ایران پلاست بازدید می‌کنند.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی آپادانا خلیج فارس با بیان این که ساخت و راه اندازی طرح جدید متانول به ۴۶۲ میلیون یورو منابع مالی نیاز دارد از احتمال تامین ۲۲۰ تا ۲۳۰ میلیون یورو اعتبار مورد نیاز این طرح از طریق یوزانس خبر داد.
تکمیل فاز دوم لوله اتیلن غرب در سال جاری
خط لوله اتیلن غرب که طرح اولیه آن در سال ۱۳۸۱ کلید خورد، در سه فاز در حال اجرا است که فاز اولیه آن در سال ۱۳۹۱ مورد بهره‌برداری قرار گرفت و فاز دوم آن که در سال ۱۳۹۵ در سرویس قرار گرفته و در سال جاری تکمیل خواهد شد.
برگزیده
یادداشت