سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
روند صادرات محصولات پتروشیمی افزایشی است
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در باره صادرات صنعت پتروشیمی گفت: خوشبختانه یکی از منابع خوب صادراتی، محصولات پتروشیمی است و در این زمینه شاهد روندی افزایشی هستیم.
دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست صبح امروز (دوشنبه، دوم مهرماه) با حضور وزیر نفت و معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی به‌طور رسمی گشایش یافت.
درپی درخواست اتاق بازرگانی ایران برای اصلاح پیمان‌سپاری ارزی، رییس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی اعلام کرد که اصلاح صورت گرفته، بازهم به نفع پتروشیمی‌ و صنایع بزرگ شد.
تکه‌های پازل نیمه‌تمام طرح‌های مختلف پتروشیمی که تا هشت سال پیش، دلهره‌های تولید و صادرات را برای‌مان به همراه داشت، حالا به قاب متنوعی از محصولات مختلف تبدیل شده است که هر یک در اقتصادمان حرفی برای گفتن دارد.
صعود چند پله‌ای هلدینگ خلیج‌فارس در رده‌‌بندی برترین پتروشیمی‌های دنیا
بنابر اعلام موسسه بین‌المللی ICIS، شرکت صنایع ‏پتروشیمی خلیج‌فارس‎ ‎با ‌‏۶ پله صعود نسبت به سال ۲۰۱۶ در رتبه سی و هشتم یکصد شرکت برتر قرار گرفت.‏
مدیرعامل پتروشیمی پردیس گفت: ۶۵ درصد صادرات اوره و آمونیاک ایران از این پتروشیمی و ۳۵ درصد بقیه از چهار مجتمع دیگر صادر می‌شود.
۲ واحد پتروشیمی و فاز یک نیروگاه مجتمع پتروشیمی دماوند به بهره‌برداری رسمی رسید
فاز سوم پتروشیمی پردیس، پتروشیمی مرجان و فاز یک نیروگاه مجتمع پتروشیمی دماوند هم‌اکنون با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، بیژن زنگنه، وزیر نفت در عسلویه به بهره‌برداری رسمی رسید.
افتتاح سه طرح جدید پتروشیمی با حضور رئیس جمهوری
سه طرح جدید فاز سوم توسعه پتروشیمی پردیس، متانول مرجان و فاز یک توسعه پتروشیمی دماوند سه شنبه از سوی رئیس جمهوری در عسلویه به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.
آخرین وضعیت مذاکرات پتروشیمی با خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری
آخرین وضعیت مذاکرات پتروشیمی با خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ایران که از ظرفیت‌های بالایی برای جذب سرمایه‌گذار برخوردار است در فضای پسابرجام حدود ۱۰ تفاهم‌نامه با شرکت‌های خارجی امضا کرد .
حذف محصولات پتروشیمی ایران از بازار جهانی ممکن نیست
یک عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: بازارهای جهانی به‌ویژه کشورهای جنوب شرق آسیا با توجه به نیازهای صنایع خود، خرید محصولات پتروشیمی را از ایران ادامه خواهند داد.
برگزیده
یادداشت