سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
۱۴ میلیارد دلار درآمد ارزی و ۷ میلیارد دلار درآمد داخلی صنعت پتروشیمی در سال ۱۴۰۰
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، درآمد صنعت پتروشیمی در سال ۱۴۰۰ را ۲۰ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: از این رقم، حدود ۱۴ میلیارد دلار درآمد ارزی و ۷ میلیارد دلار درآمد فروش داخلی این صنعت خواهد بود که نقشی مهم در اقتصاد کلان دارد.
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه مردم باید بدانند با مشکلاتی که در جنگ اقتصادی داشتیم، توانستیم کشور را اداره کنیم، گفت: سال ۹۹ در پتروشیمی بالای ۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری انجام شده است.
گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس همسو با ‏ایفای مسئولیت اجتماعی خود نسبت به مناطق میزبان صنعت، در روزهای اخیر که قطعی و کمبود برق به مشکل اصلی مردم تبدیل شده، تلاش کرده است بخشی از کمبود برق سه منطقه ماهشهر، ‏عسلویه و ایلام را جبران کند.‏
️رییس هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران گفت: صنایع پلیمر ۲.۲ درصد از صادرات غیرنفتی را تشکیل می‌دهند، این در حالی است که ظرفیت نصب شده بیش از ۲۰ میلیون تن بوده و از این ظرفیت حدود ۱۵ میلیون تن خالی است.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا از افزایش چهار برابری صادرات زمینی این مجتمع در سال ۹۹ خبر داد.
شرکت نفتی لوک اویل سه میلیارد دلار در صنعت پتروشیمی سرمایه گذاری می‌کند
شرکت لوک اویل که دومین تولیدکننده بزرگ نفت روسیه است، قصد دارد سه میلیارد دلار در تولید پتروشیمی در شش سال آینده سرمایه گذاری کند.
صادرات محصولات پلیمری پتروشیمی بندرامام سال گذشته نسبت به سال ۹۸، ۱۴ درصد افزایش یافت و برای نخستین بار در تاریخ این مجتمع، صادرات محصولات پلیمری به رقم بی‌سابقه ۱۰۹ هزار تن رسید.
حادثه آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران هیچ مصدومی نداشت
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت که حادثه آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران، مصدوم نداشته است.
شرکت پتروشیمی صدف خلیج فارس در نیمه نخست سال ۱۴۰۱ تکمیل می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل هلدینگ پتروفرهنگ با تأکید بر توسعه صنایع پایین‌دست متانول در دنیا گفت: با افزایش ظرفیت تولید متانول، هیچ‌گاه فرصت صادرات را از دست نمی‌دهیم، چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده این محصول در جهان، خواهان متانول ایران است.
برگزیده
یادداشت