سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
ساخت 72.5 مگاوات نیروگاه بادی تا قبل از اوج بار سال 1401 در دستور کار است که یک نیروگاه 2.5 مگاواتی بادی تاکنون به بهره‌برداری رسیده و ساخت 3 نیروگاه بادی دیگر نیز در منطقه میل نادر، خواف و درح در 3 استان شرقی کشور ادامه دارد.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: اقدامات لازم برای افزایش تولید برق آغاز شده و تعمیرات اساسی تمام نیروگاه‌ها تا پایان اردیبهشت تمام می‌شود.
امکان استعلام لحظه‌ای قبض برق در اپلیکیشن «برق من» فراهم شد
نسخه جدید برنامه "برق من" با قابلیت پردازش تصویر که باعث می‌شود، خوداظهاری مصرف برق (قرائت کنتور) توسط مشترکان به راحتی امکان پذیر شود، راه اندازی شد.
نماینده قائمشهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتقال آب از سوادکوه به سمنان به وزیر نیرو تذکر داد.
معاون هماهنگی توزیع شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران در خصوص احتمال انتشار جدول خاموشی‌ها با توجه به ناترازی موجود در تولید و مصرف، گفت: امید است به این سمت نرویم اما باید شرایط بدبینانه را نیز مدنظر قرار داد.
قیمت نیروی بادی و خورشیدی در بازارهای بزرگ جهان در پی اختلال در زنجیره تامین و افزایش همه هزینه‌ها از قطعات گرفته تا نیروی کار، در مدت یک سال حدود ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.
وزیر نیرو با اشاره به زمان‌بندی دقیق پروژه‌ها در صنعت آب و برق کشور گفت: در سال جاری به طور میانگین برای هر ۱۳ روز بهره‌برداری از یک سد برنامه‌ریزی شده است و بر همین اساس ۲۶ سد تا پایان سال‌ جاری یا به مرحله آبگیری رسیده یا بهره‌برداری خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: گرد و غبار هیچ مشکلی در تامین برق ایجاد نکرده است و از این بابت نگرانی نداریم.
قانون بودجه سال ۱۴۰۱ معافیت برخی مشترکان صنعت آب و برق را از پرداخت تعرفه و سایر خدمات جانبی مشخص کرده است.
معاون وزیر نیرو گفت:‌ نیروگاه‌ زیست توده به محیط زیست کمک می‌کند که در فاز اول برای سال آینده شهرهای شمالی و کلان شهرها اجرا خواهد شد.
برگزیده
یادداشت