سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن‌ و شهرسازی از راه‌اندازی سامانه پایش مصرف انرژی در هفته دولت خبر داد.
رشد جهانی انرژی سبز برای اولین بار در طی ۲۰ سال کاهش می‌یابد
آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که رشد جهانی انرژی سبز برای اولین بار در طی ۲۰ سال کاهش می‌یابد.
مدیرکل بودجه وزارت نفت با اشاره به فساد شکل گرفته در توزیع قیر پروژه‌های عمرانی به شیوه تهاتری،گفت: برای حل مشکل باید دستگاههای اجرایی مکلف شوند قیر مورد نیاز خود را از بورس خریداری کنند.
آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) اعلام کرد ظرفیت نیروی تجدیدپذیر جهانی تحت تاثیر نصب تاسیسات فوتوولتائیک خورشیدی در خانه‌ها، ساختمان‌ها و صنعت، تا پنج سال دیگر ۵۰ درصد رشد خواهد کرد.
قرارداد ساخت بزرگترین پنل خورشیدی کشور امروز در چهارمین کنفرانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر با یک شرکت خارجی به امضا خواهد رسید.
هند؛ دومین تولیدکننده بزرگ زغال‌سنگ جهان
روند رشد تولید زغال‌سنگ هند ادامه دارد و این کشور احتمالا امسال از آمریکا به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ جهان سبقت خواهد گرفت. ن
وزیر نیرو با بیان اینکه تردید نیست که شدت مصرف انرژی در کشورمان غیر بهینه است، گفت: اما در دو سال اخیر این رشد کند شده است.
سرمایه‌گذاری روی تجدیدپذیرها در آسیا - اقیانوسیه تا سال میلادی آینده از هزینه صرف شده روی پروژه‌های اکتشاف نفت و گاز در این منطقه پیشی خواهد گرفت.
کل تولید انرژی اولیه کشور ۱۷,۴ درصد افزایش یافت
کل تولید انرژی اولیه کشور در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، ۱۷,۴ درصد افزایش یافت.
استفاده صددرصدی انرژی‌های تجدیدپذیر در پایتخت آمریکا
محققان اظهار کردند که مسوولان در واشنگتن، پایتخت آمریکا، لایحه‌ای را برای اجرای صددرصدی انرژی‌های تجدیدپذیر تا سال ۲۰۳۲ به تصویب رساندند.
برگزیده
یادداشت