سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
مدیر آژانس بین المللی انرژی تجدیدپذیر اعلام کرد هزینه‌های انرژی خورشیدی در یک دهه آینده ۶۰ درصد کاهش خواهد یافت و به بازار این منبع تجدیدپذیر رونق جدیدی می‌بخشد.
هیئت وزیران با هدف صرفه‌جویی مصرف انرژی در ساختمان‌ها از طریق جهت‌گیری به سوی ساختمان سبز و ارتقاء بهره‌وری انرژی، آیین‌نامه صرفه‌جویی مصرف انرژی در ساختمان‌ها را تصویب کرد.
ایران فعال‌ترین کشور خاورمیانه در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد ایران در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر فعال ترین کشور خاورمیانه است و انتظار می‌رود ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در این کشور افزایش یابد.
همزمان با برگزاری دومین نشست D-8 در استانبول فراخوانی برای حضور شرکت‌های فناوری در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر در این نشست از سوی پارک فناوری پردیس اعلام شد.
بورس انرژی ایران در روزی که گذشت
رکورد ارزش روزانه معاملات برق در بورس انرژی ایران با معامله 6 میلیون و 940 هزار قرارداد شکسته شد.
ارزش کل معاملات بازار مشتقه بورس انرژی ایران در آخرین روز هفته (چهارشنبه)، به 17 میلیارد و 33 میلیون ریال رسید.
افزایش ۵هزار و ۵۰۰ کیلومتری طول خطوط انتقال و فوق توزیع
آمارهای توانیر نشانگر افزایش ۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتری طول خطوط انتقال و فوق توزیع کشور است.
تمدید تحریم‌های انرژی و مالی اتحادیه اروپا علیه روسیه
شورای اتحادیه اروپا اعلام کرد اتحادیه اروپا تحریم‌های انرژی، مالی و سایر تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه را به دلیل نقشی که در منازعه کریمه ایفا کرده است، تا ۳۱ ژانویه سال ۲۰۱۸ تمدید کرد.
ایران آماده همکاری‌ اقتصادی با سایر کشورها در حوزه انرژی است
رئیس مجلس شورای اسلامی ایران از آمادگی کشورمان برای ایجاد روابط و همکاری با سایر کشورها در زمینه‌های انرژی و حوزه اقتصادی خبر داد.
برنامه ترامپ برای تبدیل آمریکا به صادرکننده بزرگ سوخت‌های فسیلی
دولت جدید آمریکا سیاست تبدیل این کشور به یک صادرکننده مهم انرژی های فسیلی را در پیش گرفته است و تلاش خواهد کرد تا سیاست دولت اوباما برای مهار تولید و مصرف این انرژی ها در آمریکا را معکوس کند.
برگزیده
یادداشت