سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
وزیر نیرو با بیان اینکه تردید نیست که شدت مصرف انرژی در کشورمان غیر بهینه است، گفت: اما در دو سال اخیر این رشد کند شده است.
سرمایه‌گذاری روی تجدیدپذیرها در آسیا - اقیانوسیه تا سال میلادی آینده از هزینه صرف شده روی پروژه‌های اکتشاف نفت و گاز در این منطقه پیشی خواهد گرفت.
کل تولید انرژی اولیه کشور ۱۷,۴ درصد افزایش یافت
کل تولید انرژی اولیه کشور در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، ۱۷,۴ درصد افزایش یافت.
استفاده صددرصدی انرژی‌های تجدیدپذیر در پایتخت آمریکا
محققان اظهار کردند که مسوولان در واشنگتن، پایتخت آمریکا، لایحه‌ای را برای اجرای صددرصدی انرژی‌های تجدیدپذیر تا سال ۲۰۳۲ به تصویب رساندند.
مدتی است که موضوع توزیع کارت انرژی با هدف مدیریت مصرف برق مطرح شده، اما در این بین تضادهایی بین صحبت‌های مسوولان وجود دارد که آینده این طرح را مبهم کرده است.
آغاز به کار نخستین قطار هیدروژنی جهان
اولین قطار سوخت سلول هیدروژنی جهان روز دوشنبه (17 سپتامبر) در آلمان راه‌اندازی شد.
آژانس بین‌المللی انرژی با اعلام این‌که سرمایه‌گذاری جهانی در بخش انرژی برای سومین سال متوالی افت کرد و در سال ۲۰۱۷ دو درصد کاهش یافت، نسبت به عدم هزینه کافی روی انرژی هشدار داد.
نیروگاه خورشیدی پالایشگاه گازی بیدبلند با هدف بهینه‌سازی مصرف انرژی و تامین بخشی از بار الکتریکی این پالایشگاه، به صورت پایلوت راه‌اندازی شد.
روسیه از اولین نیروگاه هسته ای شناور رونمایی کرد
روسیه روز شنبه طی مراسمی در بندر «مورمانسک» در شمال این کشور، از نخستین نیروگاه هسته ای شناور در جهان رونمایی کرد.
سازمان سرمایه‌گذاری ابوظبی که سومین صندوق سرمایه دولتی بزرگ جهان است قصد دارد سرمایه‌گذاری بیشتری در انرژی تجدیدپذیر انجام دهد
برگزیده
یادداشت