سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
ضرورت گسترش منابع انرژی‌های نو و تجدیدپذیر سبب شده تا در حدود ۱۳۸ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های این حوزه اختصاص داده شود.
معاون اول رئیس‌جمهوری مصوبه مربوط به ضوابط صرفه‌جویی انرژی در ساختمان‌ها را ابلاغ کرد.
وزیر نیرو در حکمی محمود کمانی را به‌عنوان رئیس سازمان انرژی­‌های تجدیدپذیر و بهره­‌وری انرژی برق (ساتبا) منصوب کرد.
آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد تولید و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در سال ۲۰۲۰ میلادی شتاب گرفته است و این روند نیز استمرار خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز گفت: مشترکان پرمصرف با نصب پنل‌های انرژی خورشیدی در پشت بام منزلشان می‌توانند علاوه بر تامین انرژی خود می‌توانند برق اضافی تولیدی را به اداره برق بفروشند.
ثبت‌نام متقاضیان پر مصرف خانگی برای استفاده از پنل‌های خورشیدی آغاز شد
مدیرکل دفتر طرح‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی ساتبا گفت: ثبت‌نام متقاضیان پر مصرف خانگی برای استفاده از پنل‌های خورشیدی به صورت اقساطی در سایت ساتبا آغاز شده است.
هند که به شدت تلاش های خود را برای رسیدن به اهداف جاه طلبانه آب و هوایی افزایش داده به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از هیجان انگیزترین بازارهای انرژی تجدیدپذیر در کره زمین است.
جلوگیری از انتشار سه میلیون و ۷۵۶ هزارتن گاز گلخانه‌ای با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر
استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تا پایان آبان ماه مانع از انتشار سه میلیون و ۷۵۶ هزارتن گاز گلخانه‌ای شد.
با شروع فصل سرما و افزایش مصرف گاز تامین سوخت نیروگاه با تغییراتی مواجه شده است و آنطور که مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی اعلام کرده نیروگاه ها مجبور به استفاده از سوخت مایع شده اند.
با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری پنجمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی و دومین جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.
برگزیده
یادداشت