سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
آمار آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۳۰ حجم بهره‌برداری از انرژی خورشیدی از ۱۸ درصد به ۳۶ درصد افزایش می‌یابد.
سرمایه گذاری بزرگ شرکت BP در بخش منابع تجدیدپذیر
شرکت BP با دنبال کردن شل و توتال که اخیرا در بخش منابع تجدیدپذیر بسیار فعال بوده‌اند، خرید ۴۳ درصد سهم در شرکت انرژی خورشیدی لایت هاوس به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار را اعلام کرد.
شرکت "چاینا تری گورجس نیوانرژی" در پروژه‌ای به ارزش یک میلیارد یوان (۱۵۱ میلیون دلار) در حال ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور جهان در استان آن‌هوئی چین است.
هفتمین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی (ایتک) ۲۹ و ۳۰ بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.
صرفه‌جویی ۱۹ میلیارد دلاری دوبی با پروژه‌های انرژی پاک
پروژه‌های تولید برق و آب دوبی با استفاده از انرژی پاک به صرفه‌جویی حداکثر ۱۹ میلیارد دلار (۷۰ میلیارد درهم) در این امیرنشین منتهی خواهد شد.
مدیر آژانس بین المللی انرژی تجدیدپذیر اعلام کرد هزینه‌های انرژی خورشیدی در یک دهه آینده ۶۰ درصد کاهش خواهد یافت و به بازار این منبع تجدیدپذیر رونق جدیدی می‌بخشد.
هیئت وزیران با هدف صرفه‌جویی مصرف انرژی در ساختمان‌ها از طریق جهت‌گیری به سوی ساختمان سبز و ارتقاء بهره‌وری انرژی، آیین‌نامه صرفه‌جویی مصرف انرژی در ساختمان‌ها را تصویب کرد.
ایران فعال‌ترین کشور خاورمیانه در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد ایران در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر فعال ترین کشور خاورمیانه است و انتظار می‌رود ظرفیت تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در این کشور افزایش یابد.
همزمان با برگزاری دومین نشست D-8 در استانبول فراخوانی برای حضور شرکت‌های فناوری در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر در این نشست از سوی پارک فناوری پردیس اعلام شد.
بورس انرژی ایران در روزی که گذشت
رکورد ارزش روزانه معاملات برق در بورس انرژی ایران با معامله 6 میلیون و 940 هزار قرارداد شکسته شد.
برگزیده
یادداشت