سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
نمره مردودی دولت در نوسازی بافت فرسوده
عضو انجمن انبوه سازان استان تهران فعالیت انبوه سازان را مطابق با ضوابط و مقررات شهرداری ها و شورایعالی معماری و شهرسازی اعلام کرد و گفت: دولت ها در ۱۰سال اخیر عملکرد نامناسبی در نوسازی بافت های فرسوده داشته اند.
پس‌لرزه کاهش سود در بازار اجاره مسکن/ کاهش تدریجی فایل‌های ودیعه
در پی اعلام کاهش قطعی نرخ سود سپرده های بانکی از ماه جاری، برخی فایل های رهن کامل مسکن کمیاب شده و فایل های رهن و اجاره به سود افزایش اجاره بها و کاهش ودیعه تغییر یافته اند.
کاهش نرخ سود بانکی سرمایه گذاری را در حوزه مسکن افزایش می دهد
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی می گوید: با کاهش نرخ سود سپرده های بانکی ، سرمایه گذاری در حوزه اقتصادی و بخش مسکن افزایش می یابد.
علت شکست پیش‌بینی‌های بازار مسکن/آیا با سونامی قیمت مسکن مواجهیم؟
در حالی که برخی کارشناسان از آینده ای خطرناک و مبهم برای بخش مسکن سخن می‌گویند، اما برخی کارشناسان نیز اعتقاد دارند که باید اجازه داد بازار به تدریج ثبات در عرضه و تقاضای مسکن را تجربه کند.
شرایط دریافت وام‌های مسکن
با وجود اینکه پرداخت وام‌های مسکن عمدتا در دو قالب وام از محل اوراق ممتاز و صندوق پس‌انداز یکم انجام می‌شود اما در این بین متقاضیان با ابهاماتی در رابطه با نحوه دریافت هر یک از این تسهیلات و حتی هر دوی آنها مواجه هستند.
بازار مسکن همچنان چشم انتظار مشتری است/افزایش تا ۴۰ درصدی اجاره مسکن
در حالی که بانک مرکزی اعلام کرده است که میزان معاملات طی سه ماه گذشته یک درصد رشد داشته، بسیاری مشاوران املاک می گویند که همچنان چشم انتظار مشتری هستند.
قانون موافقتنامه حمل ونقل دریایی بین دولت ایران وکره جنوبی ابلاغ شد
رئیس جمهوری قانون موافقتنامه حمل ونقل دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کره جنوبی را برای اجرا به وزارت راه وشهرسازی ابلاغ کرد.
شرایط فعلی بازار مسکن آرام است/ تعیین نرخ اجاره تابستان در گرو واکنش دولت
رییس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: اواخر تیر ماه به دلیل اوج گرفتن فصل نقل و انتقالات تحولاتی در بازار مسکن به ویژه در بازار اجاره بها مواجه می‌شویم.
بازنگری در قانون نظام مهندسی ضروری است
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: بازنگری در قانون نظام مهندسی ضرورتی انکارناپذیر است و امیدواریم در همین دوره از فعالیت مجلس این امر به طور جدی صورت گیرد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران گفت: در ماه گذشته تنها ۸ هزار معامله ملکی به ثبت رسیده؛ این در حالی است که ۱۲ هزار واحد صنفی مشاور املاک در تهران فعال است.
برگزیده
یادداشت