سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
قیمت کالاها ارزان نشود طرح وزیر صنعت شکست خورده است
رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با بیان اینکه در حال حاضر و باوجود درج قیمت با پدیده گران‌فروشی روبه‌رو هستیم، گفت: در صورتیکه با برداشته شدن الزام درج قیمت محصول از کارخانه، اجناس با قیمت‌ها بالاتری در بازار فروخته شود این طرح شکست خورده است.
آسیب‌های کاهش نرخ سود؛ احتمال کوچ سرمایه از اقتصاد رسمی
یک کارشناس مسائل مالی با بیان آسیب‌های سیاست کاهش نرخ سود بانکی گفت: ممکن است سرمایه از اقتصاد رسمی خارج شود و به سمت بازار غیررسمی سوق پیدا کند.
شریعتمداری: اشتغالزایی با تعامل فراگیر و جذب سرمایه خارجی محقق می‌شود
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اشتغالزایی با تعامل فراگیر همه دستگاه ها و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی محقق می‌شود.
رکود، بلای جان هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان!
ایران با وجود داشتن بزرگ‌ترین بازار خاورمیانه، چند سالی می شود که از رکود اقتصادی رنج می برد.
منابع خارجی به تناسب رشد اقتصادی کشور جذب می شود
قائم مقام بانک مرکزی اعلام کرد که استفاده از ابزار تامین مالی خارجی تا حد زیادی کنترل شده و مدیریت شده است و به تناسب رشد اقتصادی کشور و مراودات تجاری گسترش می یابد.
مبادلات اقتصادی هلند و ایران ۵۰ درصد افزایش یافت
سفیر ایران در لاهه با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی مبادلات اقتصادی هلند و ایران گفت: فرصت‌های جدیدی برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های هلندی در ایران ایجاد شده است.
برنامه ریزی جدید دولت برای انسجام تیم اقتصادی
رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه برای تحقق اهداف برنامه ششم توسعه به تیم اقتصادی هماهنگ، منسجم و همفکر نیاز داریم، از برنامه ریزی جدید دولت برای تقویت انسجام این تیم خبر داد.
منافع دولت الکترونیک به جیب چه کسانی می‌رود؟
دولت الکترونیک یکی از آن مقوله‌هایی است که علاوه بر کاهش هزینه‌های جاری و پرسنلی جوامع به تغییر شکل و ساختار حاکمیت و دولت نیز می‌انجامد. امری که در صورت تحقق می‌تواند پیامدهایی از دموکراتیک‌تر شدن جوامع تا بیکاری گسترده را به دنبال داشته باشد.
کاسبان چهارراه استانبول، چشم‌انتظار وزرای تازه‌نفس
هنوز محمد شریعتمداری و مسعود کرباسیان برای وزارت رای اعتماد نگرفته‌اند، اما اختلافات ارزی این دو عضو احتمالی کابینه نمودار شده، یکی از افزایش می‌گوید و دیگری از فراهم نبودن شرایط.
وزیر پیشنهادی اقتصاد ۴ سال وقت دارد سهم ایران از اقتصاد جهانی را افزایش دهد
رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: با جمعیت ۸۰ میلیون نفری، ۱.۲ درصد از جمعیت جهان را دارا هستیم اما سهم ما از اقتصاد جهانی ۲۵ صدم درصد است که در واقع به یک پنجم از حقمان رسیده‌ایم؛ این مشکل را باید وزارت اقتصاد و دارایی حل کند.
برگزیده
یادداشت