سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
واحدهای صنعتی بیشتری در سال ۹۶ تعطیل شدند
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که تا پایان سال ۱۳۹۵ در داخل شهرک های صنعتی حدود ۱۴ و نیم درصد بنگاه ها به طور کامل تعطیل بودند گفت بر اساس آخرین آمار تا پایان خرداد امسال این رقم به ۲۰ درصد رسیده است.
سودجویان به افزایش اجاره‌بها مسکن دامن خواهند زد؟
با توجه به اینکه شاخص اجاره بهای مسکن در بهار امسال ۹.۴ درصد نسبت به بهار ۹۵ رشد داشته،کارشناسان از احتمال افزایش این شاخص مؤثر بر تورم در تابستان امسال خبر داد.
سهم ۵ دولت در پیشرفت پارس‌ جنوبی؛ میوه‌ای که دولت یازدهم چید
نگاهی به عملکرد سه دولت گذشته و فعلی در پارس جنوبی نشان می‌دهد بیشترین حجم پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها در دولت نهم و دهم بوده که میوه آن توسط دولت یازدهم چیده شده است.
گازوئیل ارزان، فرصت است یا تهدید/کامیون‌های ۵۰ ساله‌ای که گازوئیل را می‌بلعند
گازوئیل ارزان در ایران به فرصتی ویژه و بالقوه به نظر می رسد که هزینه حمل و نقل را به حداقل ممکن می رساند اما در این میان برخی کارشناسان آن را نه یک فرصت بلکه تهدیدی مخرب قلمداد می‌کنند.
انتقال پول خرید قطعات و تعمیر هواپیما مشکل دارد
رییس سازمان هواپیمایی کشوری از مشکل پرداخت هزینه‌های تعمیرات هواپیما و تأمین قطعه خبر داد و گفت: هزینه‌های تحریم نسبت به گذشته کاهش یافته است.
توافق ایران با روسیه برای خرید ۱۲ هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰
رسانه‌های روسی از توافق ایران با روسیه برای خرید ۱۲ فروند هواپیمای سوخو سوپرجت ۱۰۰ خبر داده‌اند.
واردات تایر برپایه عرضه و تقاضا صورت می گیرد/ رشد 18درصدی تولیدداخل
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت می گوید: واردات تایر برپایه عرضه و تقاضای بازار است و تولیدکنندگان داخلی نگرانی از این بابت نداشته باشند.
امسال ظرفیت تولید فولاد کشور 33 میلیون تن هدف گذاری شده است
مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران ضمن یادآوری ظرفیت فولاد کشور در سال 1392 به میزان 22 میلیون تن، گفت: امسال هدف گذاری 33 میلیون تن شده است که به این ترتیب ظرفیت تولید فولاد کشور نسبت به زمان شروع فعالیت دولت یازدهم 50 درصد رشد دارد.
دفاع سازمان هواپیمایی از ورود هواپیمای دست‌دوم/ عوامل فرودگاهی دلیل تأخیرات پروازی
در حالی عضو کمیسیون عمران مجلس دهم از نبود قطعات هواپیما برای تعمیر هواپیماهای دست‌دوم انتقاد کرده بود که سازمان هواپیمایی کشوری با دفاع از ورود این نوع هواپیماها اعلام کرد: عوامل فرودگاهی در تأخیرات پروازی دخیل است.
نداشتن سرمایه در گردش و نقدینگی صنعت را بیمار کرده است
کارشناسان بر این باورند که مهمترین مشکل تولید در کشور نداشتن نقدینگی است و دولت برای رفع این مشکل دست به دامان سیستم بانکی شده تا با تزریق پول آن را حل کند.
برگزیده
یادداشت