سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
پاریس از احتمال الحاق بندهای موشکی به برجام خبر داد
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه گفت که با «رایزنی‌های آتی» می‌توان توافق هسته‌ای با ایران را به قصد گنجاندن مفادی درباره وضعیت این توافق پس از سال ۲۰۲۵ و برنامه موشکی ایران تکمیل کرد.
اردوغان در میان منگنه ژرمن‌ها
مقامات آلمانی هشدار داده‌اند که تنش‌های موجود میان برلین و آنکارا می‌تواند بر همکاری‌های تجاری میان دو طرف تاثیرگذار باشد.
تولید گازپروم ۱۹ درصد افزایش یافت
گازپروم روسیه اعلام کرد از آغاز امسال در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال قبل ۱۹ درصد تولید گاز خود را افزایش داده است.
ساخت بخش دریایی خط لوله گاز روسیه به اروپا آغاز شد
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز جمعه دستور ساخت بخش دریایی خط لوله انتقال گاز «جریان ترک» از این کشور و از طریق دریای سیاه به ترکیه و سپس مقصد نهایی اروپا را صادر کرد.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: انتخابات ایران را با دقت و احترام دنبال می‌کنیم.
روسیه قانونی را تصویب کرده است که بر اساس آن اتباع ایران و 17 کشور دیگر اجازه می یابند بدون کسب روادید ، هشت روز به منطقه خاور دور روسیه سفر کنند.
اصلاح قانون اساسی ترکیه در حالی به همه پرسی گذاشته شد که برخی آن را ضامن پیشرفت و دموکراسی می دانند، اما برخی دیگر آن را را تحت تاثیر منافع دولت ترکیه ارزیابی می کنند.
ذخایر نفتی جهان به آرامی در حال کاهش یافتن است
در حالی که میزان ذخایر نفتی جهان در خشکی و بر روی دریا در حال کاهش یافتن است، ظاهرا تلاش های اوپک برای کاهش مازاد عرضه و نفت خام و فرآورده های نفتی به آرامی در حال به ثمر نشستن است.
استفاده شرکت نفتی روسیه از حکم صادر شده به نفع ایران در دادگاه‌های اروپا
شرکت روسنفت روسیه امیدوار است بتواند از احکام صادره از سوی دادگاه های اروپایی که اجازه داده بود برخی از بانک های ایرانی از فهرست تحریم های اتحادیه اروپا خارج شوند، استفاده کند.
ولادیمیر پوتین: روسیه بزرگترین تولیدکننده گاز مایع طبیعی در جهان می‌شود
رئیس جمهور روسیه گفت: با توجه به سرعت بالای این کشور در احداث کارخانه ال ان جی در شبه‌جزیره یامال، روسیه می تواند بزرگترین تولیدکننده گاز مایع طبیعی در جهان شود.
برگزیده
یادداشت