سیمای انرژی

سیمای انرژی، جامع‌ترین پایگاه خبری حوزه نفت و انرژی ایران      
کوچکترین ربات جراح جهان ساخته شد
دانشمندان در انگلستان کوچکترین ربات جراحی در جهان را با تکنولوژی کم‌هزینه که در گوشی‌های تلفن همراه و صنایع فضایی استفاده می‌شود، توسعه داده‌اند.
مصاحبه سی‌.ان‌.ان با سرگرد سیمین مقبلی فضانورد ایرانی‌الاصل «ناسا»
"یاسمین مقبلی" فضانورد ایرانی‌الاصل کاندید «ناسا» برای ماموریت‌های آینده در مصاحبه‌ای به سوالات مجری شبکه سی‌.ان‌.ان پاسخ داد.
۵۰ شرکت فناوری تراز اول دنیا در سال ۲۰۱۷، معرفی شدند
نشریه تکنولوژی ریویو فهرست ۵۰ شرکت برتر دنیا در زمینه تلفیق فناوریهای نوآورانه با یک مدل اقتصادی مؤثر را ارایه کرده است.
برقراری تماس تلفنی اورژانسی برای سگ‌ها ممکن می‌شود!
محققان در حال توسعه یک فناوری جدید هستند که سگ‌ها اجازه برقراری تماس با تلفن‌های اورژانسی مانند 911 را در حین مواقع اضطراری می‌دهد.
پهپاد امدادی با قابلیت 5 روز پرواز مداوم
مهندسان دانشگاه MIT پهپادی ساختند که می‌تواند پنج روز بدون توقف پرواز کند.
بزرگترین نیروگاه خورشیدی شناور جهان در شهر هواینان چین شروع به تولید برق کرد.
دانشمندان چینی موفق شده اند با تولید گاز متان از ذخایر جامد اعماق دریا که به یخ قابل احتراق شهرت دارد، به منبع جدیدی از انرژی دست یابند.
قرار است کره جنوبی بزرگترین سایت آزمایش خودروهای بدون راننده را در ماه اکتبر افتتاح کند. این سایت که 88 هکتار مساحت دارد، K-City نام‌گذاری شده و فضایی به اندازه یک شهر واقعی را برای آزمایش خودروهای بدون راننده فراهم می‌کند. مساحت این سایت دو برابر سایت آزمایش خودرو MCity واقع در میشیگان است.
روسیه کشور اصلی دارنده صنعت فضایی در جهان از جمله پرتاب موشک های ماهواره بر، طراحی موشک چند منظوره ای را در دستور کار قرار داده که یکی از اصلی ترین کاربردهای آن پاکسازی فضا از قطعات و ماهواره های سرگردان است.
چین با به پرواز در آوردن اولین هواپیمای مسافربری بزرگ تولید خود، به جرگه هفت کشوری پیوست که پیش از این اقدام به ساخت هواپیما کرده اند.
برگزیده
یادداشت